Оплатили медстраховку, а працівник звільняється: що з утриманим ПДФО

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Тонкощі нарахування відпускних на прикладі реальних історій

Підприємство оплачує медичне страхування працівників підприємства. Страхові платежі сплачує страховій компанії щоквартально наперед. При звільненні працівника договір його медичного страхування розривається.

Оплатили медстраховку, а працівник звільняється: що з утриманим ПДФО

Чи потрібно доплатити звільненому працівнику суми переплати з ПДФО, утриманого з доходу у вигляді додаткового блага, за рахунок зменшення зобов'язань підприємства як податкового агента по сплаті ПДФО до бюджету у податковому періоді остаточного розрахунку зі звільненим працівником?

Суми страхових платежів (страхових внесків), що сплачує юридична особа (роботодавець) за договорами добровільного медичного страхування працівників, включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу таких працівників та оподатковують ПДФО та військовий збором. Крім випадків, визначених у підпунктах «а»-«в» підпункту 164.2.16 Податкового кодексу України (далі — ПК).

Роботодавець та/або податковий агент має право здійснювати перерахунок сум нарахованих доходів, утриманого податку за будь-який період та у будь-яких випадках для визначення правильності оподаткування, незалежно від того, чи має платник податку право на податкову соціальну пільгу (пп. 169.4.3 ПК).

Але, оскільки сплата страхових платежів юридичною особою є оплатою медичних послуг, якими має право скористатися фізособа-працівник, тобто працівник фактично не отримує кошти, то у разі звільнення працівника, юридична особа здійснює перерахунок сум нарахованого доходу та сум ПДФО, результат якого відображає у формі № 1ДФ. При цьому підстав для повернення ПДФО працівнику у юридичної особи не виникає.

Лист ДПС від 14.09.2020 № 3835/ІПК/99-00-04-05-03-06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12040

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52431

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34024

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді