ФСС надав рекомендації щодо змісту розділу «Охорона праці» у колдоговорі

⚡️ ПЕРЕВІРКИ ФСС ПО-НОВОМУ: ЯК УНИКНУТИ ШТРАФІВ ⚡️

У колективному договорі передбачають, зокрема, соціальні гарантії в області охорони праці, а також комплексні заходи щодо досягнення встановлених нормативів безпеки, гігієни праці, запобігання виробничого травматизму, профзахворювань тощо.

ФСС надав рекомендації щодо змісту розділу «Охорона праці» у колдоговорі

Якщо власник не збирається надавати додаткові пільги і гарантії своїм працівникам, у розділі колдоговору «Охорона праці» зазначає мінімальні державні гарантії за роботу у важких і шкідливих умовах. Такі списки і переліки оформлюють як додатки до колдоговору.

Переліки і списки слід адаптувати до умов конкретного підприємства, зазначивши, працівники яких професій повинні в обов'язковому порядку проходити медогляд, профілактичний наркологічний огляд, які професії потребують професійного добору. Також в колдоговорі необхідно закріпити списки тих працівників, хто має право на відпустку за ненормований робочий день або шкідливі умови праці, кому і з якою періодичністю слід видавати спецодяг, миючі засоби, спецхарчування тощо.

В обов'язковому порядку до тексту колдоговору вносять гарантії постраждалим на виробництві, порядок надання більш легкої роботи як потерпілим, так і вагітним жінкам. Також у колективному договорі обумовлюють періодичність проведення атестації робочих місць за умовами праці, а після її проведення встановлюють перелік заходів щодо поліпшення умов праці, їх доведення до необхідних нормативів безпеки, гігієни праці, підвищення рівня охорони праці. Ці заходи включають до колдоговору у вигляді додатка.

В колдоговорі необхідно урахувати статтю 19 Закону «Про охорону праці» від 14.10.1992 № 2694-XII: для підприємств, незалежно від форм власності, або фізичних осіб, які відповідно до законодавства використовують найману працю, витрати на охорону праці становлять не менше 0,5% від фонду оплати праці за попередній рік.

Ще можна у колдоговорі обумовити умови і порядок заохочення осіб, які працюють над поліпшенням стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища.

За інформацією Управління ФСС в Харківській області


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19815

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
114709

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7486

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196656

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77953

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді