ДПС по-новому формуватиме план-графік податкових перевірок

Захист від податкового тиску СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Мінфін виклав у новій редакції Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, затверджений наказом від 02.06.2015 № 524.

До плану-графіка відбиратимуть платників, які мають ризик щодо несплати податків та зборів, невиконання іншого законодавства, контроль за яким покладено на контролюючі органи. Періодичність проведення перевірок визначатимуть залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників.

Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів

ДПС по-новому формуватиме план-графік податкових перевірок

План-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюватимуть на офіційному вебсайті ДПС до 25 грудня. Оновлюватимуть річний плану-графік у разі його коригування.

Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Зміни до плану-графіку можливі не частіше одного разу у першому та одного разу у другому кварталах такого року, крім випадків, коли зміни пов'язані:

  • із змінами найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка;
  • та/або виправлення технічних помилок.

Документальна перевірка платника податків, який був включений до плану-графіка на поточний рік внаслідок внесення змін у такому році (інших, ніж зміни найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок), може бути розпочата:

  • не раніше ніж 1 липня поточного року, у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у першому кварталі такого року;
  • не раніше ніж 1 жовтня поточного року, у разі внесення змін до плану-графіка на поточний рік у другому кварталі такого року.

Оновлений план-графік оприлюднюватимуть на офіційному вебсайті ДПС до 30 числа останнього місяця кварталу (у випадках змін найменування платника податків, що вже був включений до плану-графіка, та/або виправлення технічних помилок — до 30 числа місяця, що передує місяцю, в якому будуть проводитися такі документальні планові перевірки).

Затверджений план-графік є обов'язковим для виконання всіма підрозділами територіальних органів ДПС.

Також наказом затверджений оновлений перелік ризиків від провадження господарської діяльності платників податків з урахуванням галузевої специфіки, регіональної специфіки, результатів попередніх аудитів, судової практики та даних, які можуть бути отримані від державних органів («відкритих джерел»), відповідно до вимог розпорядження КМУ від 05.07.2019 № 542-р.

Також з переліку критеріїв ризику виключені критерії ризику платників податків — учасників зовнішньоекономічної діяльності, яких перевіряють з питань дотримання вимог законодавства з питань державної митної справи, та з розділу І плану-графіка виключено підрозділ C «Платники податків та їх контрагенти, які мають ризики несплати податків та плануються до перевірок щодо дотримання вимог законодавства України з питань державної митної справи».

Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Станом на 06.11.2020 ще не опублікований.

Наказ Мінфін від 07.09.2020 № 548


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Криптовалюти: бухоблік і декларування

Що таке криптовалюта та чи легально нею користуватися, яке законодавче регулювання криптовалют існує насьогодні. Також мова піде про електронне декларування криптовалют, облік і оподаткування операцій з криптовалютами, питання фінансового моніторингу криптовалют як віртуальних активів
19759

Акт податкової перевірки 2025

Акт податкової перевірки — це документ, яким частіше за все закінчується податкова перевірка. Що в ньому має бути і на що звернути увагу? Як використати інформацію з нього для оскарження та можливі варіанти дій після отримання акта? Які зміни у змісті акта податкової перевірки у 2025 році? Відповіді у консультації
34659

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді