Така інформація надходить від речників влади з фінансових питань щодо деталей проєкту урядового законопроєкту. Про це повідомила Народний депутат Ніна Южаніна.
Так, в одному з інтерв'ю Голова податкового комітету ВРУ повідомив, що в країні досить багато АЗС, які працюють, «на папері» начебто не отримуючи прибутку. Зважаючи ж на маржинальність паливного бізнесу, насправді такого бути не може. Тому у впорядкуванні цього сегменту в Мінфіні бачать резерв. З цим погоджується і сам Данило Гетманцев.
Тож розглядають можливість сплати авансових внесків з податку на прибуток з автозаправних станцій — за прикладом того, що раніше зробили з «обмінниками».
Консультація зорієнтує, як податківці здійснюють контроль за прибутками платників податків із 9 червня. Ознайомтеся з матеріалом, щоб знати, які питання перевіряють та які помилки і ризики можуть виникати у платників. Так уникнете неприємних сюрпризів
Крім того, Ніна Южаніна нагадує, що «обмінники» щомісячно сплачують авансовий внесок з податку на прибуток за кожний пункт обміну іноземної валюти у розмірі:
- 21,3 тис. грн (3 мінімальні заробітні плати) у населених пунктах понад 50 тис. осіб;
- 7,1 тис. грн (1 МЗП) в інших населених пунктах.
В Україні налічують майже 6 тис. АЗС. Тож, якщо впровадять подібний підхід, влада може розраховувати на 1,5 млрд грн авансових внесків з АЗС в рік.
На думку нардепа, майже весь обсяг яких враховуватиуть у сплаті податку на прибуток, що не призведе до очікуваного бюджетного ефекту.