ФОП використовує воду зі свердловини (колодязя): чи втратить статус єдиноподатника?

Не можуть бути платниками єдиного податку першої - третьої груп юрособи та ФОП, які здійснюють, зокрема видобуток, реалізацію корисних копалин, крім реалізації корисних копалин місцевого значення (пп. 291.5.1 Податкового кодексу України).

Перелік корисних копалин загальнодержавного та місцевого значення, затверджений постановою КМУ від 12.12.1994 № 827. Відповідно даного переліку підземні води відносять до корисних копалин загальнодержавного значення.

Тому якщо ФОП платник єдиного податку третьої групи здійснює видобуток корисних копалин, зокрема води, він не може перебувати на спрощеній системі оподаткування. Оскільки здійснює видобуток корисних копалин загальнодержавного значення.

Крім того контролери відмітили: за статтею 49 Водного кодексу України спеціальне водокористування є платним. Його здійснюють на підставі дозволу на спеціальне водокористування.

Лист ДФС від 03.05.2019 № 1953/Б/99-99-13-02-03-14/ІПК

Уряд укотре оновив Порядок зупинення реєстрації податкових накладних. Зокрема, змін зазнали умови безумовної реєстрації та критерії позитивної податкової історії. Ознайомтеся зі змінами вже зараз, адже із 9 грудня всі подані на реєстрацію податкові накладні моніторитимуть за новими правилами
моніторинг реєстрації податкових накладних

Статті за темою

Усі статті за темою

Рентна плата: як розрахувати, кому та коли сплачувати

Рентна плата це – це плата за використання природних ресурсів. Надра, вода, лісові ресурси, радіочастотний ресурс – все це об’єкти рентної плати. У консультації знайдете відповіді на питання, хто й коли має звітувати, а також дізнаєтеся, з чого складається рентна плата
5685

Рентна плата за користування надрами 2023

У консультації знайдете зразок заповнення розрахунку з рентної плати за користування надрами для видобування корисних копалин на прикладі видобутку підземних вод. Також знайдете приклад розрахунку Додатку №1 до Податкової декларації з рентної плати
18377

Декларація з рентної плати 2023

Як складається декларація з рентної плати 2023, про нову форму декларації 2023, приклади декларацій з ренти за користування надрами (з видобутком і без видобутку корисних копалин), а також з ренти за використання лісових ресурсів — у консультації.
33445

Декларація з рентної плати за воду 2023

Розглянемо сьогодні нюанси заповнення декларації з рентної плати за спеціальне використання води, терміни її подання, а також відповідальність за неподання/несвоєчасне подання.
47656