⚠️ ЯК ВРЯТУВАТИ БІЗНЕС У ДРУГУ ХВИЛЮ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ ⚠️
Депутати виклали свої пропозиції як підтримати людей і бізнес в разі посилення карантину. Відповідно в Раді зареєстровано два законопроєкти.
Ця новина уже на Facebook, долучайтеся до спільноти бухгалтерів ⏩
Проєкт Закону № 4432. Пропонують:
- тимчасово, на період дії надзвичайної ситуації та/чи карантину, наслідком якого є заборона на приймання відвідувачів суб'єктами господарювання та ведення господарської діяльності, ФОПів звільнити від сплати єдиного податку та ЄСВ.
- звільнити від оподаткування доходи фізичних осіб у вигляді заробітної плати, нараховані за трудовим договором (контрактом), у сумі фактичного прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Проєкт Закону № 4436. Пропонують:
1) запровадити тимчасову знижену ставку ПДВ у розмірі 7% на продуктову корзину, до якої входять наступні продукти: хліб, риба, яйця, м’ясо, молоко, фрукти, овочі;
2) звільнити від сплати єдиного податку окремих платників за певних умов, а також знизити ставку єдиного податку для платників 3 групи до 2%;
3) платники податків з обсягом доходу менше 20 млн. грн за попередній календарний рік, які протягом 180 к. дн. погасять у повному обсязі суму податкового боргу, отримають автоматичне списання штрафних санкцій та пені;
4) податковий борг платників податків-фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб) у розмірі до 3060 грн разом із штрафними санкціями та пенею, який виник на день набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо надання державної підтримки платникам податків - суб’єктам господарювання та населенню на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», підлягатиме автоматичному списанню;
5) виконання податкових зобов’язань та сплату податкову боргу платників податків - фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб), у розмірі до 6120 грн разом із штрафними санкціями та пенею, які виникли станом на дату набрання чинності Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо надання державної підтримки платникам податків - суб’єктам господарювання та населенню на період здійснення заходів, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», дозволяється відстрочити до кінця 2021 року.
6) стосовно податкового боргу платників податків - фізичних осіб (у тому числі фізичних осіб-підприємців та самозайнятих осіб) у розмірі до 3060 грн разом із штрафними санкціями та пенею, який виник протягом дії карантину та не був списаний податковими органами, не будуть застосуватися заході фіскального впливу (примусового стягнення).
7) встановити мораторій на проведення документальних перевірок платників податків з обсягом доходу менше 20 млн. грн за попередній календарний рік (окрім окремих випадків, зокрема перевірок у разі ліквідації), а також фактичних перевірок (окрім підакцизної групи товарів (тютюнова продукція, паливо, алкоголь) на період до 01.07.2021.
8) встановити механізм надання податкового вирахування для сумлінних платників податків з обсягом доходу до 20 млн. грн (включно) за попередній календарний рік на період карантину та заборони здійснення певних видів господарської діяльності.