⚠️ ЯК ВРЯТУВАТИ БІЗНЕС У ДРУГУ ХВИЛЮ ЖОРСТКОГО КАРАНТИНУ ⚠️
Нацбанк переглянув окремі вимоги до оцінки фінансового стану боржників — органів місцевого самоврядування під час розрахунку розміру кредитного ризику.
Зокрема, банки можуть визначати клас позичальника муніципалітету — емітента цінних паперів на підставі його кредитного рейтингу. У разі відсутності такого рейтингу за гривневими цінними паперами банки мають право визначати клас позичальника на підставі кредитного рейтингу України за міжнародною шкалою, зниженого на один рівень.
Водночас нижню межу діапазону компоненту розрахунку кредитного ризику, що відображає рівень втрат унаслідок дефолту позичальника (LGD), для державних та муніципальних цінних паперів було знижено до 0,6.
Також регулятор підвищив значення коефіцієнтів, з якими муніципальні облігації приймають як заставу під час розрахунку кредитного ризику.
Крім того, до 01.01.2022 банкам продовжено дозвіл не застосовувати під час визначення прийнятності забезпечення вимогу щодо наявності договору страхування предмета застави.
Постанова чинна з 02.12.2020.
Постанова НБУ від 30.11.2020 № 150
Строк, протягом якого до податкового боржника не застосовуватимуть заходи стягнення, скоротили удвічі! Як податківці стягуватимуть борг, та які обставини пом’якшать податкові штрафи підкаже експерт.