Чи міг прибутківець у І кварталі збільшити фінрезультат на штраф за не виконання «інвалідного» нормативу

⚡️ ПОДАТКОВА РЕФОРМА: НОВАЦІЇ ДЛЯ ПЛАТНИКІВ ПОДАТКУ НА ПРИБУТОК ⚡️

Прибутківець з квартальним податковим періодом у 2020 році самостійно нарахував та відобразив суму адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у Звіті про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2019 рік.

Ця новина уже на Facebook, збережіть її, щоб відзвітувати вчасно

Чи міг прибутківець у І кварталі збільшити фінрезультат на штраф за не виконання «інвалідного» нормативу

На суму адміністративно-господарських санкцій збільшив фінансовий результат до оподаткування та відобразив у додатку РІ до декларації з податку на прибуток підприємств за І квартал 2020 року.

А чи є штраф за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю, штрафом для застосування підпункту 140.5.11 Податкового кодексу України (далі — ПК), у редакції що діяла до 23.05.2020?

Податківці вказали, що адміністративно-господарські санкції, сплачені підприємством за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у періоді до 23.05.2020 не є штрафом для застосування підпункту 140.5.11 ПК у редакції, що діяла до 23.05.2020.

І ось чому.

Підпунктом 140.5.11 ПК (у редакції, що діяла до 23.05.2020) встановлено, що фінансовий результат податкового (звітного) періоду збільшують на суму витрат від визнаних штрафів, пені, неустойок, нарахованих відповідно до цивільного законодавства та цивільно-правових договорів:

  • на користь осіб, що не є платниками податку (крім фізичних осіб),
  • та на користь платників податку, які оподатковуються за ставкою 0 відсотків відповідно до пункту 44 підрозділу 4 розділу XX «Перехідні положення» ПК.

Роботодавці сплачують суму адміністративно-господарських санкцій відділенням Фонду соцзахисту інвалідів за свої місцем їх державної реєстрації на рахунки Держказначейства.

Тому на суму витрат від визнаних адміністративно-господарських санкцій за невиконання нормативу робочих місць для працевлаштування осіб з інвалідністю у періоді до 23.05.2020, сплачених платником податку на прибуток у березні 2020 року до державного бюджету, фінансовий результат до оподаткування не збільшують.

Лист ДПС від 14.12.2020 № 5167/ІПК/99-00-05-05-02-06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Виправлення помилок у декларації з податку на прибуток

У статті розповімо про три можливі способи виправлення помилок та порівняємо їхні переваги та недоліки. Підкажемо, чи нараховувати самоштраф і пеню в умовах воєнного стану. Розберемося, як бути з помилками в фінансовій звітності, на основі якої заповнюється декларація з податку на прибуток
87261

Податкові різниці

Розрахунок податку на прибуток передбачає врахування податкових різниць. Що це таке, де і як їх рахувати, чи всі платники податку на прибуток застосовують податкові різниці — розбираємо
476

Податкова декларація з податку на прибуток підприємства

Кому та коли подавати податкову декларацію з податку на прибуток. Розглянемо її оновлену форму та останні зміни. Скористайтеся роз'ясненнями, як подати декларації з податку на прибуток за умов воєнного стану
328540

Податок на прибуток підприємств

Розглянемо актуальні положення про податок на прибуток підприємств 2024/2025. Про строки сплати податку на прибуток та декларування, КІК та мінімальне податкове зобов’язання, зміни після набрання чинності Законом № 4015 — в огляді
199289

Історичне збільшення податків: коментар експерта щодо законопроєкту № 11416-д

Доопрацьований законопроєкт «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування у період дії воєнного стану» від 30.08.2024 № 11416-д ухвалила ВРУ. Розглянемо, що для платників податків наразі відомо
2116

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді