ТОП-6 помилок, які допускають платники при декларуванні бюджетного відшкодування

ЄДИНИЙ РАХУНОК — 2021: ПЕРЕЙТИ ЧИ ВІДМОВИТИСЯ❓❗️

Податківці звертають увагу на такі помилки щодо бюджетного відшкодування ПДВ та просять врахувати їх при заповненні декларації з ПДВ у наступному періоді декларування:

Ця новина уже на Facebook, збережіть собі як пам’ятку, щоб уберегтися від штрафів ⏩

1. У додатку 3 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування (Д3)» до декларації з ПДВ в графі 3, 4 невірно вказано звітний (податковий) період у якому від’ємне значення відсутнє.

Суму податку, що підлягає сплаті (перерахуванню) до Державного бюджету України або бюджетному відшкодуванню, визначають як різницю між сумою податкового зобов'язання звітного (податкового) періоду та сумою податкового кредиту такого звітного (податкового) періоду (п. 200.1 Податкового Кодексу України; ПК).

ТОП-6 помилок, які допускають платники при декларуванні бюджетного відшкодування

2. Відображення у рядку 16.1 декларації суми ПДВ, яка не підтверджена за результатами попередніх перевірок контролюючим органом та є узгодженою.

У рядок 16.1 переносять значення рядка 21 декларації за попередній звітний (податковий) період, а у рядку 16.3 вказують суму збільшення/зменшення від'ємного значення за результатами перевірки контролюючого органу, що узгоджена протягом звітного (податкового) періоду.

3. Включення до складу податкового кредиту звітного періоду податкових накладних зареєстрованих з порушенням термінів реєстрації.

Суми податку, сплачені (нараховані) у зв'язку з придбанням товарів/послуг, зазначені в податкових накладних/розрахунках коригування, зареєстрованих в Єдиному реєстрі податкових накладних з порушенням строку реєстрації, включають до податкового кредиту за звітний податковий період, в якому зареєстровано податкові накладні/розрахунки коригування, але не пізніше ніж через 1095 к. дн. з дати їх складення (п. 198.6 ПК).

4. Перенесення у рядок 16.2 декларації за звітний період збільшення залишку від’ємного значення за результатами поданих уточнюючих розрахунків у інших звітних періодах.

Значення графи 6 рядка 21 уточнюючого розрахунку (як збільшення так і зменшення) враховують у рядку 16.2. декларації за звітний період, у якому подано такий уточнюючий розрахунок (пп. 5 п. 4 розділу V Порядку заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21).

5. Відображення у податковій декларації податкових накладних та розрахунків коригування з дати складання яких минуло більше ніж 1095 днів.

Не відносять до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку із придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 ПК) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПК (п. 198.6 ПК).

6. Відображення у додатку 5 «Розшифровки податкових зобов’язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів» декларації з ПДВ контрагентів з неіснуючим індивідуальним податковим номером.

Не відносять до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв'язку із придбанням товарів/послуг, не підтверджені податковими накладними (або підтверджені податковими накладними, оформленими з порушенням вимог статті 201 ПК) чи не підтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими пунктом 201.11 ПК (п. 198.6 ПК).

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14094

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21603

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291741

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді