⚡️ ПЛАН ПЕРЕВІРОК ДЕРЖПРАЦІ 2021 ⚡️
В умовах карантину, зокрема, може застосовуватись гнучкий режим робочого часу.
Тобто, окремий працівник (група працівників) може працювати за індивідуальним графіком роботи, який відрізняється від загального графіка роботи підприємства.
Про такий графік можна домовитись, як при прийнятті на роботу, так і згодом, на визначений строк або безстроково, в усній або письмовій формі. Порядок та умови гнучкого режиму робочого часу доцільно визначити у правилах внутрішнього трудового розпорядку.
Гнучкий режим робочого часу може застосовуватися в різних варіантах:
- щодо початку та закінчення робочого дня, його тривалості,
- перерви на харчування та відпочинок,
- залежно від специфіки роботи, можливостей та/або бажання працівника,
- інших обставин (нерівномірного завантаження працівників роботою, коли основний обсяг робіт припадає на початок чи кінець робочого дня або виходить за його межі; сімейних обставин працівника; значної віддаленості місця роботи від місця проживання, навчального закладу дитини, лікувальної установи тощо)
За такого режиму працівник частину робочого часу перебуває на території підприємства (установи, організації) з підляганням правилам внутрішнього трудового розпорядку, а іншу —визначає на свій розсуд.
За таких умов передбачено лише обов’язок працювати упродовж встановленої кількості робочих годин, наприклад, 8 годин на день, чи в цілому 40 годин на тиждень.
Із 12 грудня запрацювали зміни до Порядку № 100. Серед них є косметичні, а є і базові. Приміром, тепер не потрібно коригувати відпускні. Експерт пояснить, що маєте врахувати вже зараз, коли обчислюватимете відпускні й оплачуватимете дні відрядження.