Порядок проведення через РРО готівки за товар, аванс за який внесли на банківський рахунок

Податківці розповіли про правила проведення через РРО/ПРРО сум коштів, якщо аванс (передоплату) отримали на поточний рахунок, а залишок коштів вносять протягом декількох днів за декількома платежами в готівковій формі

Порядок проведення через РРО готівки за товар, аванс за який внесли на банківський рахунок

Госпсуб’єкти зобов’язані проводити розрахунки на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО або через зареєстровані фіскальним сервером податкового органу програмні РРО зі створенням у паперовій або електронній формі відповідних розрахункових документів (ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 06.07.1995 № 265/95-ВР; далі — Закон про РРО).

У разі продажу товарів на умовах внесення оплати частинами, на кожну прийняту частину оплати видайте розрахунковий документ встановленої форми, змісту.

При продажу товару з отриманням попередньої оплати «авансу», у тому числі відповідно до договору в письмовій формі, у першому чеку замість назви зазначте, що це «аванс за ххх», де «ххх» — це назва або артикул товару та вкажіть саме ту суму, яка отримали від покупця.

Також, тут можете зазначити і будь-який інший ідентифікатор, який забезпечить ідентифікацію товару, що продаєте і за який отримали «аванс». Кількість чеків на приймання авансів не обмежена, а правила їх формування єдині.

Окрім того, в коментарях до такого чеку податківці рекомендують зазначати «Залишок до сплати» (не обов’язковий реквізит, який допоможе ідентифікувати господарську операцію).

Другий чек (останній чек), у межах якого проводите остаточний розрахунок і вручаєте товар покупцю (в тому числі який не передбачає остаточної оплати, у зв’язку із повним погашенням вартості товарів авансами) має містити:

  • повну номенклатуру, де зазначили назву товару (послуги), що реалізуєте;
  • його повну ціну;
  • кількість;
  • відображений раніше отриманий аванс (аванси), на який зменшуватимете вартість такого товару;
  • суму до сплати після врахування суми авансу (авансів), які попередньо вніс покупець.

✔️ Кожному виду діяльності — окремий програмний РРО

Поряд з цим, відповідно до пільги встановленої пунктом 2 статті 9 Закону про РРО, сама по собі операція із приймання продавцем авансу за товар (послуги), із використанням реквізитів його поточного рахунку у форматі IBAN Registry:2009, NEQ, ДСТУ-Н 7167:2010 в межах якої не відбувається відпуск товару, та за умови, що покупець (споживач) самостійно здійснює оплату з їх використанням (шляхом переказу коштів замовниками із поточного рахунку на поточний рахунок через установу банку або шляхом внесення коштів через касу банку, а також у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку), не потребує обов’язкового застосування РРО/ПРРО, оскільки така оплата відбуватиметься за допомогою різновиду банківських операції.

Водночас, суму такого авансу у подальшому маєте відобразити у першому фіскальному касовому чеку за яким прийматимете чергову сплату із застосуванням РРО/ПРРО, або відпускатимете товар.

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291161

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді