Довідка про відсутність заборгованості: які помилки допускають у заяві на її отримання

⚡️ ДИСКОНТНІ ВІЙНИ: ЯКІ АРГУМЕНТИ СТАНУТЬ ЗБРОЄЮ У СУДІ ⚡️

Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів (далі — довідка) подайте заяву за формою згідно додатку 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2018 № 733.

Довідка про відсутність заборгованості: які помилки допускають у заяві на її отримання

Заява складаєте з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником.

Для заповнення даних обов’язкових реквізитів у пунктах 3 та 4 заяви передбачені відповідні поля.

Зокрема, у пункті 3 заяви заповнюєте реквізити нормативно-правового акту, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості з платежів або надання відповідної довідки.

Потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном, необхідні для його ідентифікації:

  • вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);
  • порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»);
  • дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2015 року) або цифровим способом (25.12.2015);
  • індивідуальну назву, що зазначають у лапках («...»).

Наприклад, заповнений на цій підставі пункт 3 заяви матиме вигляд: «3. Довідку прошу надати відповідно до вимог: Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі».

Зверніть увагу, у пункті 3 Заяви не посилайтесь на наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи» від 03.09.2018 № 733. Даний акт не є підставою для надання довідки, а лише визначає механізм її надання контролерами платнику.

У пункті 4 заяви зазначайте найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано довідку.

Виходячи з вимог статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Тож на основі даної інформації заповнюєте пункту 4 заяви, де вказуєте повний або скорочений варіант найменування суб’єкта до якого плануєте подавати довідку.

Зверніть увагу, не зазначайте у пункті 4 заяви, замість найменування суб’єкта до якого буде подано довідку, будь-яку іншу інформацію. Наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді