Довідка про відсутність заборгованості: які помилки допускають у заяві на її отримання

⚡️ ДИСКОНТНІ ВІЙНИ: ЯКІ АРГУМЕНТИ СТАНУТЬ ЗБРОЄЮ У СУДІ ⚡️

Щоб отримати довідку про відсутність заборгованості з платежів (далі — довідка) подайте заяву за формою згідно додатку 2 до Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи (далі — Порядок), затвердженого наказом Мінфіну від 03.09.2018 № 733.

Довідка про відсутність заборгованості: які помилки допускають у заяві на її отримання

Заява складаєте з обов’язковим посиланням на відповідний нормативно-правовий акт, яким передбачено необхідність підтвердження відсутності заборгованості з платежів та зазначенням найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) довідку буде подано платником.

Для заповнення даних обов’язкових реквізитів у пунктах 3 та 4 заяви передбачені відповідні поля.

Зокрема, у пункті 3 заяви заповнюєте реквізити нормативно-правового акту, положеннями якого передбачено необхідність підтвердження відсутності у платника заборгованості з платежів або надання відповідної довідки.

Потрібно зазначати усі реквізити нормативно-правового акту за уніфікованим шаблоном, необхідні для його ідентифікації:

  • вид (Закон України або ЗУ (скорочений варіант), постанова Кабінету Міністрів України або постанова КМУ (скорочений варіант), наказ міністерства, постанова Правління Національного банку України або постанова Правління НБУ (скорочений варіант);
  • порядковий номер (знак «№» та арабські або арабсько-римські цифри, знаки «-», «/»);
  • дату прийняття, оформлену словесно-цифровим (25 грудня 2015 року) або цифровим способом (25.12.2015);
  • індивідуальну назву, що зазначають у лапках («...»).

Наприклад, заповнений на цій підставі пункт 3 заяви матиме вигляд: «3. Довідку прошу надати відповідно до вимог: Закону України від 25 грудня 2015 року № 922-VIII «Про публічні закупівлі».

Зверніть увагу, у пункті 3 Заяви не посилайтесь на наказ Мінфіну «Про затвердження Порядку надання довідки про відсутність заборгованості з платежів, контроль за справлянням яких покладено на контролюючі органи» від 03.09.2018 № 733. Даний акт не є підставою для надання довідки, а лише визначає механізм її надання контролерами платнику.

У пункті 4 заяви зазначайте найменування суб’єкта (підприємства, установи, організації), до якого (якої) буде подано довідку.

Виходячи з вимог статті 90 Цивільного кодексу України юридична особа має своє найменування (повне або скорочене), яке містить інформацію про її організаційно-правову форму. Тож на основі даної інформації заповнюєте пункту 4 заяви, де вказуєте повний або скорочений варіант найменування суб’єкта до якого плануєте подавати довідку.

Зверніть увагу, не зазначайте у пункті 4 заяви, замість найменування суб’єкта до якого буде подано довідку, будь-яку іншу інформацію. Наприклад: «за вимогою», «не визначено», «тендерному комітету» або власної назви.

За інформацією Офісу ВПП ДПС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4193

Генератор на підприємстві: облік

У багатьох населених пунктах України знову є проблеми з електрикою через атаки рф. Щоб організувати безперебійну роботу, підприємства використовують дизель-генератори. Покажемо на прикладах, як облікувати генератори, та пояснимо, чи сплачувати екологічний податок за спалювання в генераторі дизельного палива
7331

Фізична особа-підприємець: хто такий ФОП

Якщо у вас є ідея щодо створення своєї власної справи — візьміться за неї сьогодні й будете мати результат уже завтра. Ідея — це, звичайно, головне, але ще треба зробити перші кроки та оформити ФОП. У консультації розповімо все про ФОП
60651

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
91

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді