⚡️ НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ЗВІТНІСТЬ ⚡️
Мінфін вніс зміни до Порядку оформлення і подання скарг платниками податків та їх розгляду контролюючими органами.
Так, скарги на рішення територіальних органів центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну:
- податкову політику, подають до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику;
- митну політику, у частині виконання функцій контролюючого органу відповідно до підпункту 41.1.2 Податкового кодексу України (далі — ПК) подають до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну митну політику.
Рішення, прийняті за розглядом скарги платника, є остаточними і не підлягають надалі адміноскарженню. Але можуть бути оскаржені в судовому порядку.
Скарги на рішення контролерів щодо нерезидентів визначені у пункті 56.3-1 ПК, можуть бути подані до контролюючого органу, який прийняв такі оскаржувані рішення. Контролюючий орган, який прийняв оскаржувані рішення, повинен розглянути скаргу нерезидента в порядку, визначеному для контролюючого органу вищого рівня.
Також у Порядку уточнили:
- скаргу подають у письмовій формі до контролюючого органу вищого рівня протягом 10-ти робочих днів (було — календарних), що настають за днем отримання платником рішення;
- у скарзі може міститися клопотання про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку;
- протягом шести місяців з дати закінчення строку платник має право подати скаргу разом з клопотанням про поновлення пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку та копіями підтверджуючих документів поважності причин його пропуску (за наявності). Контролюючий орган вищого рівня, розглядаючи таке клопотання, поновлює пропущений строк на подання скарги в адміністративному порядку, якщо визнає причини його пропуску поважними.
- контролюючий орган залишає скаргу без розгляду повністю або частково у разі, якщо контролюючий орган вищого рівня прийняв рішення про відмову платнику у поновленні пропущеного строку на подання скарги в адміністративному порядку.
Законодавець ухвалив зміни до ПКУ. Для когось це стало подарунком, а дехто, навпаки, дістав додатковий податковий тягар. Зосередимося на десятці найцікавіших змін до Податкового кодексу України.
Наказ Мінфіну від 14.01.2021 № 9