КОМУ ОБМЕЖУВАТИ РОЗМІР ЛІКАРНЯНИХ МІНІМАЛКОЮ, А КОМУ ДОПЛАТИТИ У 2021
Урядом затвердив Порядок надання допомоги по частковому безробіттю (далі — Порядок). Раніше порядок виплати регулював наказ Мінсоцполітики «Про затвердження Порядку надання допомоги по частковому безробіттю» від 07.03.2013 № 103.
Даний Порядок доповнили додатковою підставою звернення за допомогою — зупинення (скорочення) виробництва та тривалості робочого часу працівників, яке є вимушеним на період дії карантину, встановленого Урядом з метою запобігання поширенню особливо небезпечних інфекційних хвороб. При чому, мова йде не тільки про пандемію COVID-19, а й про можливі інші особливо небезпечні інфекційні хвороби, які можуть виникнути у майбутньому.
Для цього роботодавцеві необхідно подати три документа:
- заяву;
- копію наказу про зупинення (скорочення) виробництва та тривалості робочого часу, в якому зазначено обставини, що призвели до зупинення (скорочення) виробництва, його початок та тривалість;
- відомості про працівників, у яких виникло право на допомогу.
На звернення Федерації роботодавці, відмовились від укладення договору між роботодавцем і ДСЗ, який значно обтяжував механізм отримання допомоги. В даному випадку достатнім буде рішення комісії, на підставі якого проводитимуть фінансування. Допомогу надають працівникові, роботодавець виступає агентом з виплати цієї допомоги. Тому договірні відносини у такому разі є недоречним. Так, приміром, відсутній будь-який договір між роботодавцем та Фондом соцстраху на отримання матеріального забезпечення при тимчасовій втраті працездатності.
Із січня 2021 року подаватимемо нову статистичну форму звітності № 3-борг (місячна) «Звіт про заборгованість з оплати праці». Розповімо, як заповнити новий звіт.