⚡️ ДОГОВІР ПІДРЯДУ, ДО ЯКОГО НЕ ЧІПЛЯТИМУТЬСЯ ПЕРЕВІРЯЛЬНИКИ ⚡️
Ані статті 49-2 КЗпП, ані чинне законодавство України про працю не містить норм, які б зобов’язували роботодавця надавати вільний від роботи час для пошуку роботи працівникові, якого попереджено про вивільнення у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників.
Про це не зазначено також у Генеральній угоді про регулювання основних принципів і норм реалізації соціально-економічної політики і трудових відносин в Україні на 2019-2021 роки.
Водночас норма, що надає працівникам, попередженим про скорочення їх посад, певної кількості годин робочого часу із збереженням заробітної плати для пошуку нової роботи, може бути передбачена у колективному договорі з формулюванням зобов’язання роботодавця надавати працівникам, яких попереджено про скорочення їх посад, на їхнє прохання певну кількість годин робочого часу на тиждень із збереженням заробітної плати для пошуку нової роботи.
Якщо зазначені положення у колективному договорі відсутні, то трудовий колектив може ініціювати включення цих положень до колдоговору.
Якщо такі гарантії встановлені роботодавцем, то працівникові необхідно подати письмову заяву, а роботодавцю видати відповідний наказ (розпорядження).
Час для пошуку нової роботи на підставі положень колективного договору включають до складу робочого часу, у табелі обліку використаного робочого часу такі години позначають як години роботи, передбачені колдоговором («Р» або «01»).
Часу пошуку нової роботи оплачують на загальних підставах.