Роботодавців, які не виконали норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, штрафуватимуть по-новому

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Для виправлення порушення роботодавці матимуть 30 календарних днів

норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю

Калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Проєкт Закону від 20.09.2024 № 12046

20 вересня 2024 року ВРУ зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо уточнення порядку притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування» № 12046; далі — законопроєкт № 12046.

Чинними нормами законодавства, передбачили проведення планової чи позапланової перевірки суб’єктів господарювання (далі — СГ) щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування за результатами якої можуть скласти припис про усунення порушень. Однак притягнення до відповідальності та накладення адміністративного штрафу відбувається одразу без надання часу особі виправити відповідне порушення, а у разі не виконання вже притягувати до відповідальності.

Те саме стосується порядку притягнення до відповідальності у разі виявлення інформації, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, у разі коли СГ вказав помилкову інформацію щодо дотримання законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, то навіть при виявленні помилки уповноважені органи такого СГ можуть автоматично притягнути до відповідальності та оштрафувати.

Законопроєктом пропонують зміни до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875)

Зокрема, визначають, що якщо в ході позапланової перевірки виявили порушення вимог законодавства щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування, упродовж п’яти робочих днів з дня завершення перевірки складається припис про усунення виявлених порушень (далі — припис).

Керівник підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадського об’єднання осіб з інвалідністю, фізособа, яка використовує найману працю, повинні виконати припис протягом тридцяти календарних днів з дня його отримання. Ще три календарні дні надають, щоб повідомити Держпраці про усунуте порушення.

Також передбачають, що штрафні санкції накладатимуть, якщо роботодавець не виконає припис Держпраці за результатами перевірки.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
44

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65196

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275282

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311322

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді