Роботодавців, які не виконали норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, штрафуватимуть по-новому

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Для виправлення порушення роботодавці матимуть 30 календарних днів

норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю

Калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Проєкт Закону від 20.09.2024 № 12046

20 вересня 2024 року ВРУ зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо уточнення порядку притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування» № 12046; далі — законопроєкт № 12046.

Чинними нормами законодавства, передбачили проведення планової чи позапланової перевірки суб’єктів господарювання (далі — СГ) щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування за результатами якої можуть скласти припис про усунення порушень. Однак притягнення до відповідальності та накладення адміністративного штрафу відбувається одразу без надання часу особі виправити відповідне порушення, а у разі не виконання вже притягувати до відповідальності.

Те саме стосується порядку притягнення до відповідальності у разі виявлення інформації, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, у разі коли СГ вказав помилкову інформацію щодо дотримання законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, то навіть при виявленні помилки уповноважені органи такого СГ можуть автоматично притягнути до відповідальності та оштрафувати.

Законопроєктом пропонують зміни до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875)

Зокрема, визначають, що якщо в ході позапланової перевірки виявили порушення вимог законодавства щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування, упродовж п’яти робочих днів з дня завершення перевірки складається припис про усунення виявлених порушень (далі — припис).

Керівник підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадського об’єднання осіб з інвалідністю, фізособа, яка використовує найману працю, повинні виконати припис протягом тридцяти календарних днів з дня його отримання. Ще три календарні дні надають, щоб повідомити Держпраці про усунуте порушення.

Також передбачають, що штрафні санкції накладатимуть, якщо роботодавець не виконає припис Держпраці за результатами перевірки.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді