Роботодавців, які не виконали норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю, штрафуватимуть по-новому

Для виправлення порушення роботодавці матимуть 30 календарних днів

норматив з працевлаштування осіб з інвалідністю

Калькулятор розрахунку квоти осіб з інвалідністю

Проєкт Закону від 20.09.2024 № 12046

20 вересня 2024 року ВРУ зареєструвала проєкт Закону України «Про внесення змін до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» щодо уточнення порядку притягнення до відповідальності суб’єктів господарювання за порушення вимог законодавства щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування» № 12046; далі — законопроєкт № 12046.

Чинними нормами законодавства, передбачили проведення планової чи позапланової перевірки суб’єктів господарювання (далі — СГ) щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування за результатами якої можуть скласти припис про усунення порушень. Однак притягнення до відповідальності та накладення адміністративного штрафу відбувається одразу без надання часу особі виправити відповідне порушення, а у разі не виконання вже притягувати до відповідальності.

Те саме стосується порядку притягнення до відповідальності у разі виявлення інформації, яка містить ознаки порушень законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, про зайнятість та працевлаштування осіб з інвалідністю. Тобто, у разі коли СГ вказав помилкову інформацію щодо дотримання законодавства про створення робочих місць для осіб з інвалідністю, то навіть при виявленні помилки уповноважені органи такого СГ можуть автоматично притягнути до відповідальності та оштрафувати.

Законопроєктом пропонують зміни до статті 19 Закону України «Про основи соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» від 21.03.1991 № 875-XII (далі — Закон № 875)

Зокрема, визначають, що якщо в ході позапланової перевірки виявили порушення вимог законодавства щодо виконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування осіб з інвалідністю, у тому числі шляхом його зарахування, упродовж п’яти робочих днів з дня завершення перевірки складається припис про усунення виявлених порушень (далі — припис).

Керівник підприємства, установи, організації, у тому числі підприємства, організації громадського об’єднання осіб з інвалідністю, фізособа, яка використовує найману працю, повинні виконати припис протягом тридцяти календарних днів з дня його отримання. Ще три календарні дні надають, щоб повідомити Держпраці про усунуте порушення.

Також передбачають, що штрафні санкції накладатимуть, якщо роботодавець не виконає припис Держпраці за результатами перевірки.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4197

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
95

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1246

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді