⭐️ ІНТЕРАКТИВНИЙ ПОМІЧНИК РОЗРАХУНКУ СЕРЕДНЬОЇ ЗАРПЛАТИ ⭐️
Відсторонення працівників від роботи власником або уповноваженим ним органом можливе у разі:
- появи на роботі в нетверезому стані, у стані наркотичного або токсичного сп`яніння;
- відмови або ухилення від обов`язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу і перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
- в інших випадках, передбачених законодавством (ст. 46 КЗпП).
Зі змісту статті 46 КЗпП зрозуміло, що відсторонення працівника можливе або у випадках, перелічених у цій статті, або в інших випадках, які повинні бути також передбачені певним нормативним документом.
Такої підстави відсторонення, як відмова виконувати розпорядження керівника нормами статті 46 КЗпП не передбачено. Будь-який інший нормативно-правовий акт, який би надавав право роботодавцю відсторонювати від посади працівника за невиконання вимог керівника, підприємство не вказало.
Крім того Верховний Суд по даній справі уточнив, що у разі незаконного відсторонення працівника від роботи, він має право отримати середній заробіток за час вимушеного прогулу, а не частину невиплаченої заробітної плати.
Із 1 січня розмір мінімальної заробітної плати становить 6000 грн. Як і коли величина мінзарплати впливає на суму лікарняних, чи завжди розмір лікарняних залежить від страхового стажу — розглянемо детально на Прикладах. Пригадати основні правила допоможуть Пам’ятки.