Як заповнити й подати Таблицю даних платника ПДВ⏩
Редакція законопроєкту «Про внесення змін до адміністративного та кримінального законодавства щодо запровадження діяльності Бюро економічної безпеки УКРАЇНИ № 3959-1 дозволяє розпочати кримінальне переслідування керівництва компанії лише на підставі факту подання заяви на відшкодування та рішення податкових органів щодо відмови у відшкодуванні до розгляду спору в судовому порядку.
Законотворці пропонують зміни, які дозволять порушувати кримінальні справи лише за фактом визначення правопорушення актом перевірки, що є неприпустимим. Наразі податкове законодавство надає можливість адміністративного та судового оскарження акту документальної перевірки і факти, зазначені в ньому, не можуть вважатись встановленими до моменту проходження всіх процедур оскарження такого акту.
До того ж, запропоновані зміни до Кримінального кодексу дозволяють досить широко трактувати дії платників податків щодо «надання завідомо неправдивих відомостей» з боку слідчих органів та залишають великий простір для державних органів щодо можливих зловживань владними повноваженнями та здійснення тиску на платників податків. На практиці ж податкові органи часто виносять рішення щодо відмови у відшкодуванні ПДВ, в зв’язку з чим платники вимушені звертатися до суду для захисту своїх прав та повернення сум ПДВ.
На переконання бізнесу, такі норми законопроєкту суперечать основним задекларованим напрямам діяльності влади: спрощення ведення бізнесу та неприпустимість тиску на бізнес. Тож бізнес звертається до спікера ВРУ Дмитра Разумкова та до народних обранців із закликом відкликати проєкт Закону № 3959-1.