ПРРО: відповіді податківців на питання з «гарячої лінії»

⚡️ ПРОГРАМНІ РРО: СПРОСТУЄМО 10 МІФІВ ⚡️

Чи передбачена відповідальність за втрату реєстраційного посвідчення на РРО?

Нормами чинного законодавства відповідальності до суб’єктів господарювання за втрату реєстраційного посвідчення на РРО не передбачена. При цьому суб’єкт господарювання, який втратив реєстраційне посвідчення, повинен подати до податкової за місцем реєстрації РРО реєстраційну заяву з позначкою «Перереєстрація» з метою його поновлення.

ПРРО: відповіді податківців на питання з «гарячої лінії»

Як в ПРРО переглянути інформацію за день щодо фіскальних номерів, розрахункових документів, Z-звіту?

В ПРРО за допомогою програмних рішень «ПРРО Каса» та «пРРОсто», створені журнали змін. Тут можна переглянути всі сформовані розрахункові документи та звіти. При цьому, переглянути Z-звіти можна тільки після закриття зміни.

Як скасувати помилково проведену суму розрахунків через ПРРО?

Скасувати помилково проведену суму через ПРРО можна сформувавши розрахунковий документ повернення товару (фіскальний касовий чек видачі коштів) або шляхом сторнування попереднього чеку та проведення операції продажу повторно.

Чи необхідно скасовувати апаратний РРО та реєструвати ПРРО?

Законодавчо не встановлено обмежень щодо використання наряду з апаратним РРО — ПРРО.

Суб’єкт господарювання самостійно, виходячи з власних потреб, обирає вид РРО (програмний та/або апаратний) засобами якого здійснює реєстрацію розрахункових операцій відповідно до вимог законодавства. Якщо суб’єкт господарювання приймає рішення використовувати ПРРО замість апаратного РРО, реєстрацію апаратного РРО необхідно скасувати.

Які фінансові санкції діють з 01.01.2021 у разі незастосування РРО?

Тимчасово, до 01.01.2022, у разі проведення розрахункових операцій з використанням РРО, ПРРО або розрахункових книжок на неповну суму вартості проданих товарів (наданих послуг), не проведення розрахункових операцій через РРО та/або ПРРО, застосовують штрафи в таких розмірах:

  • 10% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) — за порушення, вчинене вперше;
  • 50% вартості проданих з порушеннями товарів (робіт, послуг) — за кожне наступне вчинене порушення.

За інформацією ГУ ДПС у Львівській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Форма ведення обліку товарних запасів ФОП: як організувати

Товарний облік — звична річ для ФОПів. Та чи впевнені ви, що організували облік товарних запасів в усіх необхідних випадках? Проаналізуємо нормативку, наголосимо на документації, розберемо практичні ситуації
48434

Програмний РРО (ПРРО)

Програмні РРО — гідна альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою віртуальних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про програмний РРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
22919

Робота РРО під час воєнного стану

Розрахункові операції потребують застосування РРО. Воєнний час — не виняток. Однак наразі платежі через касові апарати мають певні особливості. Розглянемо їх.
41334

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді