Як розрахувати середню зарплату строковику, якщо у розрахунковому періоді квартальна премія

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Лікарняні через коронавірус СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️

Середню заробітну плату працівникам, призваним на строкову військову службу, розраховують виходячи з виплат за останні два календарні місяці роботи, що передують місяцю призову (прийняття) працівника на військову службу.

Як розрахувати середню зарплату строковику, якщо у розрахунковому періоді квартальна премія

Премії та інші виплати, які виплачують за два місяці або більш тривалий період, при обчисленні середньої заробітної плати включають шляхом додавання до заробітку кожного місяця розрахункового періоду частини, що відповідає кількості відпрацьованих робочих днів періоду (місяців), за які такі премії та інші виплати нараховані. Таку частину визначають діленням суми нарахованих премій та інших виплат на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів кожного місяця, що відноситься до розрахункового періоду для обчислення середньої заробітної плати (п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100).

У коментованому листі спеціалісти Мінекономіки роз’яснили, як обчислити середню зарплату, якщо працівнику, призваному на строкову службу, виплачували премію за 4 квартал 2020 року.

Для цього необхідно:

суму премії за четвертий квартал 2020 року / на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у четвертому кварталі 2020 року.

Отриманий результат потім потрібно помножити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів у листопаді та у грудні 2020 року.

Лист Мінекономіки від 02.02.2021 № 4708-06/6450-07


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
36

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
38

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
48

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді