Як провести коригування сум ЄСВ у Додатку 1 до Розрахунку після закінчення строку його подання

Податківці роз’яснили, яким чином у Додатку 1 до Розрахунку після закінчення строку його подання, провести коригування сум ЄСВ та реквізитів, що стосуються застрахованої особи у зв’язку з виправленням помилок

Як провести коригування сум ЄСВ у Додатку 1 до Розрахунку після закінчення строку його подання

Нові зарплатні показники та податкові правила 2024 року

У разі виявлення в додатку 1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» до Розрахунку помилки лише в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого ЄСВ, у відповідному додатку з типом «Уточнюючий» проводьте коригування лише за рядками, які уточнюєте на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» за правилами, визначеними абзацом п’ятим пункту 6 розділу V Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (далі — Порядок) затвердженого наказом Мінфіну від 13.01.2015 № 4. А саме, для заміни одного помилкового рядка іншим потрібно виключити помилкову інформацію та ввести правильну інформацію, тобто повністю заповнити два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указуйте «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення.

Для виключення одного помилкового рядка з попередньо поданої (прийнятої) інформації повторіть всі графи такого рядка та у відповідній графі додатків укажіть «1» — на виключення рядка (абз. 3 п. 6 розд. V Порядку).

Для введення нового або пропущеного рядка повністю заповніть всі його графи і у відповідній графі додатків укажіть «0» — на введення рядка (абз. 4 п. 6 розд. V Порядку).

При заповненні «Уточнюючого» Розрахунку коригування сум ЄСВ проводьте з використанням типів нарахувань 2 та 3. При цьому положення зазначені в абзацах третьому — п’ятому пункту 6 розділу V Порядку для коригування сум ЄСВ не застосовуйте (тобто ознака «0» — якщо потрібно ввести рядок чи ознака «1» — якщо потрібно вивести рядок).

Якщо в Додатку 1 до Розрахунку з типом «Уточнюючий» поза межами звітного (податкового) періоду при поданні включили відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб, які не вчасно внесли або збільшили їх, то таке збільшення проводьте у додатках стосовно застрахованих осіб з типом нарахувань 2.

Якщо в Додатку 1 до Розрахунку з типом «Уточнюючий» поза межами звітного (податкового) періоду під час подання виключили відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб або зменшили їх, то таке зменшення проводьте у додатках стосовно застрахованих осіб з типом нарахувань 3.

Якщо поза межами звітного (податкового) періоду необхідно одночасно уточнити інформацію щодо реквізитів та сум нарахованого ЄСВ стосовно застрахованих осіб у Додатку 1 до Розрахунку, поданого з типом «Звітний» або «Звітний новий», формуйте та подавайте до ДПС Розрахунок з типом «Уточнюючий» (пп. 7 п. 9 розд. V Порядку).

Спочатку в Розрахунку з типом «Уточнюючий» проводьте коригування реквізитів, які уточнюєте на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий», а саме: для заміни одного помилкового рядка іншим виключіть помилкову інформацію та введіть правильну інформацію. Тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи укажіть «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення.

Потім формуйте Розрахунок з типом «Уточнюючий» для коригування показників ЄСВ з використанням типів нарахувань 2 та 3.

Для проведення коригувань сформуйте та подайте Розрахунок з типом «Уточнюючий», який має містити обов’язкові реквізити, визначені в рядках 01 — 05 та у рядку 031 для платників ЄСВ, а також інформацію про додатки, у яких проводитимете коригування, та їх кількість, що визначені в рядку 06 Розрахунку. При цьому додатки, інформацію щодо яких не коригуєте, у рядку 06 не вказуйте та відповідно не подавайте (п. 8 розд. V Порядку).

За інформацією ДПС в Івано-Франківській області

Вебінар для бухгалтерів

Статті за темою

Усі статті за темою

Головне для бухгалтера в травні 2024 року

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати в травні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера в травні. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось!
2462

Форма № 4-ПН

Хто і коли повинен подавати Звіт № 4-ПН «Інформація про заплановане масове вивільнення працівників у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці», актуальний бланк і зразок форми № 4-ПН — у статті
7758

Які податки сплачують резиденти Дія Сіті

У консультації розглянемо вимоги до резидентів Дія Сіті, які суб’єкти господарювання можуть бути резидентом Дія Сіті, які пільги з оподаткування для резидентів Дія Сіті, умови застосування зниженої ставки ПДФО до доходу найманих працівників
33108

Податкова декларація екологічного податку 2024

Як заповнити декларацію з екологічного податку 2024, яку заяву слід подати до податкової, якщо обсяги викидів парникового газу знаходяться у межах ліміту, строки декларування та інші пов’язані питання – у цьому огляді
65828

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді