Як провести коригування сум ЄСВ у Додатку 1 до Розрахунку після закінчення строку його подання

Автор
експерт з обліку та оподаткування, Київ
Податківці роз’яснили, яким чином у Додатку 1 до Податкового розрахунку після закінчення строку його подання, провести коригування сум ЄСВ та реквізитів, що стосуються застрахованої особи у зв’язку з виправленням помилок

Як провести коригування сум ЄСВ у Додатку 1 до Розрахунку після закінчення строку його подання

Форма Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків — фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску (даліРозрахунок) та Порядок його заповнення та подання податковими агентами (далі — Порядок) затвердив Мінфін наказом від 13.01.2015 № 4.

Проведення коригувань Розрахунку здійснюйте відповідно до розділу V Порядку.

Після закінчення строку подання Розрахунку з типом «Звітний» та/або «Звітний новий» подавайте Розрахунок з типом «Уточнюючий». Уточнюючий Розрахунок можете подавати як за звітний період, так і за попередні періоди (п. 6 розд. V Порядку).

При виявленні платником ЄСВ або його правонаступником в додатку Д1 «Відомості про нарахування заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) застрахованим особам» (даліДодаток Д1) до Розрахунку помилки лише в реквізитах, що стосуються застрахованої особи та не стосуються сум нарахованого ЄСВ, у відповідному додатку з типом «Уточнюючий» проводять коригування лише за рядками, які уточнюють на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» у порядку, що визначили абзацом п’ятим пункту 7 розділу V Порядку. Для заміни одного помилкового рядка іншим виключіть помилкову інформацію та введіть правильну інформацію, тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи указуйте «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення (пп. 5 п. 10 розд. V Порядку).

Щоб виключити один помилковий рядок з попередньо поданої (прийнятої) інформації потрібно повторити всі графи такого рядка і у відповідній графі Додатка Д1 указати «1» – на виключення рядка (абз. 3 п. 7 розд. V Порядку).

Щоб ввести новий або пропущений рядок потрібно повністю заповнити всі його графи і у відповідній графі додатків указати «0» — на введення рядка (абз. 4 п. 7 розд. V Порядку).

«Уточнюючий» Розрахунок при коригуванні сум ЄСВ заповнюйте з використанням типів нарахувань 2 та 3, передбачених пунктом 1 розділу IV Порядку. При цьому положення зазначені в абзацах третьому, четвертому та п’ятому пункту 7 розділу V Порядку, для коригування сум ЄСВ (тобто ознака «0» — якщо потрібно ввести рядок чи ознака «1» — якщо потрібно вивести рядок) не застосовуйте (абз. 6 п. 7 розд. V Порядку).

Якщо в Додатку Д1 до Розрахунку з типом «Уточнюючий» платник єдиного внеску поза межами звітного (податкового) періоду при поданні включив відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб, які вчасно не внесли або збільшили їх, то таке збільшення проводять у додатках стосовно застрахованих осіб з типом нарахувань 2 (абз.3 пп. 6 п. 10 розд. V Порядку).

Якщо в Додатку Д1 до Розрахунку з типом «Уточнюючий» платник ЄСВ поза межами звітного (податкового) періоду під час подання виключив відомості, що стосуються однієї або декількох застрахованих осіб або зменшив їх, то таке зменшення проводять у Додатку Д1 стосовно застрахованих осіб з типом нарахувань 3 (абз. 4 пп. 6 п. 10 розд. V Порядку).

Якщо поза межами звітного (податкового) періоду необхідно одночасно уточнити інформацію щодо реквізитів та сум нарахованого ЄСВ стосовно застрахованих осіб у Додатку Д1 до Розрахунку, поданого з типом «Звітний» або «Звітний новий», формуйте та подавайте до контролюючого органу Розрахунок з типом «Уточнюючий» (пп. 7 п. 10 розд. V Порядку).

🔥 Місячна зарплата заброньованих працівників

Спочатку у Розрахунку з типом «Уточнюючий» проведіть коригування реквізитів, які уточнюєте на підставі інформації з попередньо поданого Розрахунку з типом «Звітний» або «Звітний новий» у порядку, що визначили абзацом п’ятим пункту 7 розділу V Порядку. А саме, щоб замінити один помилковий рядок іншим виключіть помилкову інформацію та введіть правильну інформацію, тобто повністю заповніть два рядки, один з яких виключає попередньо внесену інформацію, а другий вносить правильну інформацію. У такому разі в першому рядку відповідної графи укажіть «1» — рядок на виключення, а в другому — «0» — рядок на введення. Потім сформуйте Розрахунок з типом «Уточнюючий» для коригування показників ЄСВ у порядку, що визначили абзацом шостим пункту 7 розділу V Порядку з використанням типів нарахувань 2 та 3, передбачених пунктом 1 розділу VІ Порядку.

Щоб провести коригувань сформуйте та подайте Розрахунок з типом «Уточнюючий». Він має містити обов’язкові реквізити, визначені додатки, у яких проводитимете коригування, що визначені в рядку 06 Розрахунку. При цьому додатки, інформацію щодо яких не коригуєте, у рядку 06 не вказуйте та відповідно не подавайте (п. 9 розд. V Порядку).

За інформацією ДПС у Закарпатській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Мінімальна зарплата 2025: на які виплати впливає

Мінімальна зарплата на весь 2025 рік визначена у розмірі 8000 грн на місяць та 48 грн на годину. На що впливає мінімальна зарплата у 2025 році, зокрема податки, ЄСВ, розрахунок лікарняних і декретних, «трудові» штрафи — в огляді
15206

Продовження воєнного стану і мобілізації: що треба знати бухгалтеру

Війна триває, тому воєнний стан продовжують до 6 серпня 2025 року. Разом з ним триватиме й мобілізація. Про особливості в роботі, які очікують на бухгалтера через продовження воєнного стану і мобілізації, ― в коментарі експерта
8214

Підакцизні товари в Україні 2025

Які товари потрапляють під оподаткування акцизом у 2025 році, про підакцизні товари та непідакцизні операції – у цьому огляді. Також про максимальні і мінімальні ціни на підакцизні товари в Україні, проблеми ідентифікації підакцизних товарів, штрафи за продаж підакцизних товарів неповнолітнім, ліцензування підакцизних товарів
65745

Штучний інтелект в роботі бухгалтера: так, ні чи можливо

Штучний інтелект (ШІ), зокрема його чат-бот ChatGPT, впевнено проникає у наше професійне життя. Не виняток — і бухгалтерія. Безперечно, є спокуса делегувати свої рутинні завдання комусь, хто може безвідмовно і точно провести розрахунки, без помилок заповнити і вчасно подати податкові звіти і декларації. Проте, чи безпечно це? Адже сам ШІ застерігає, що може помилятися і всю важливу інформацію потрібно перевіряти. Та й сумнівно, що податкова не випише штраф, бо «помилився ШІ, а не я». Розбираємо, яку частину своєї роботи бухгалтер може доручити штучному інтелекту, а яку — не варто
63

Компенсація комуналки від орендарів і підрядників: ПДВ наслідки для ЗОЗ

Розв’яжемо кейс: як оподаткувати ПДВ компенсацію комунальних витрат від орендаря або підрядника. Знатимете, чи буде право на податковий кредит, які ПДВ-зобов’язання матиме ЗОЗ та що записати в податкових накладних
1546

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді