Новообрані ради територіальних громад мають погоджувати з ДРС місцеві податки та збори

☀️ ЯК РОЗРАХОВУВАТИ ВІДПУСКНІ У 2021 РОЦІ ☀️

Новообрані місцеві ради повинні приймати рішення про встановлення місцевих податків та зборів на 2022 рік вже з урахуванням приєднаних до складу сформованих громад та відповідного збільшення кола суб’єктів господарювання, які будуть сплачувати ці податки.

Новообрані ради територіальних громад мають погоджувати з ДРС місцеві податки та збори

Рішення рад територіальних громад, що увійшли до складу сформованої територіальної громади, якими були встановлені місцеві податки та збори на 2021 рік, діють тільки до закінчення бюджетного періоду.

У відповідь на численні звернення підприємців щодо зобов’язання новообраних місцевих рад оновлювати свої рішення про встановлення місцевих податків з урахуванням приєднання нових територій і нових платників податків ДРС підготувала відповідне роз’яснення.

Так, новообрана рада сформованої територіальної громади, до якої приєдналися інші громади, набуває регуляторних повноважень на приєднаних територіях.

Відповідно місцеві ради зобов’язані планувати, оприлюднювати та обговорювати запровадження нових регулювань або поширення діючих на нові території, дотримуючись вимог Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності» з метою забезпечення прав і законних інтересів суб’єктів господарювання.

Проте, підприємці скаржаться, що деякі місцеві ради ухиляються від проходження регуляторної процедури і таким чином порушують вимоги регуляторного законодавства.

Звертаємо увагу, що згідно із Податковим кодексом України місцеві ради приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів до 15 липня року, що передує бюджетному періоду.

За інформацією ДРС


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Книга обліку доходів та витрат платника єдиного податку

Книга обліку доходів платника єдиного податку – необхідна річ для будь якого підприємця, що перебуває на єдиному податку. І в цьому матеріалі ми розкажемо все про ведення книги обліку доходів, у якій формі її можна вести, чи треба щоденні записи, скільки часу зберігати книгу, як її розробити самостійно та інші питання
73545

Зовнішньоекономічна діяльність: поняття, види, нормативна база

ЗЕД — це проста абревіатура яка охоплює господарські операції зовнішньо-економічної діяльності. Вони досить специфічні і включають не тільки сам експорт-імпорт, але й облік реалізації та продаж іноземної валюти. У консультації про зовнішньоекономічну діяльність в України, коли треба отримувати ліцензію, граничні строки розрахунків у ЗЕД, оподаткування ЗЕД і відповідальність за порушення
39662

Калькулятор розрахунку норм витрат палива для легкових автомобілів та автобусів

Скористайтеся сервісом, який допоможе розрахувати норми витрат палива для легкових автомобілів загального користування для автобусів, автомобілів-фургонів та вантажопасажирських автомобілів
20060

Податкова декларація з податку на нерухоме майно 2025

Встигніть подати форму податкової декларації з податку на нерухоме майно вчасно. Наші підказки допоможуть не схибити у цій справі. Порядок заповнення податкової декларації з податку на нерухоме майно, бланк податкової декларації з податку на нерухоме майно — у консультації
66893

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді