Нові форми декларацій з транспортного податку та нерухомості

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Нагадуємо, що Міністерством фінансів України затверджено нові форми податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, та податкової декларації з транспортного податку

Міністерством фінансів України затверджено нові форми податкової декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (наказ Мінфіну від 10.04.2015 № 408), та податкової декларації з транспортного податку (наказ Мінфіну від 10.04.2015 № 415).

Форми звітності з податку на нерухомість та транспортного податку передбачені для платників податку — юридичних осіб, на яких Податковим кодексом України (ПК) покладений обов’язок самостійно обчислювати суму податку станом на 1 січня звітного року та до 20 лютого цього ж року подавати декларації до контролюючого органу за місцем реєстрації відповідних об’єктів оподаткування.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Для платників податку — фізичних осіб форми звітності із зазначених вище податків не передбачені. Обчислення суми цих податків з об’єктів оподаткування фізичних осіб здійснюється контролюючим органом самостійно, шляхом надсилання такій особі за місцем її реєстрації раз на рік (до 1 липня) податкового повідомлення-рішення про сплату відповідної суми того чи іншого податку.

Нові форми декларацій (розрахунків) набирають чинності для складання звітності за податковий період, що настає за податковим періодом, у якому відбулося їх оприлюднення (пп. 46.6 ПК). Накази Мінфіну набрали чинності з дня їх офіційного опублікування в «Офіційному віснику України» 22 травня 2015 року.

Відтак, юридичні особи – платники податку на нерухомість і транспортного податку звітуватимуть за новими формами звітності. За придбані протягом року об’єкти оподаткування декларації юридичними особами — платниками зазначених вище податків подаються протягом місяця з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, у якому виникло право власності на нього.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Єдиний податок 2025: ставки, групи, ліміти, звітність і сплата для ФОП

Що таке єдиний податок? Єдиний податок передбачає звільнення від сплати деяких податків, більш прості підходи до ведення обліку та звітності. На ньому можуть перебувати як юрособи, так і фізособи-підприємці. Про групи єдиного податку в 2025 році, про єдиний податок і воєнний стан, хто може перебувати на кожній з них та за яких умов, а хто взагалі не має права бути єдинником — у цьому огляді
305864

Головне для бухгалтера в липні 2025

В огляді — найважливіше, що маєте врахувати у липні. Це нові або оновлені консультації, форми із зразками заповнення, довідники і найважливіші новини, які вплинуть на роботу бухгалтера у липні. Ми постійно актуалізуємо дані в огляді. Роботи, як завжди, багато, але разом ми впораємось! Стежте за оновленнями і листами від Експертно-правової системи «Експертус Головбух» , щоби не пропустити важливе для себе
637

Трудовий договір в умовах воєнного стану: як оформити призупинення

Війна, на жаль, внесла зміни в наше життя. І трудове законодавство теж. З’явилася та процедура, якої раніше не було, ― призупинення трудового договору. Що це? Чим призупинення відрізняється від зупинення трудового договору та простою, як його оформити й показати у табелі та звітності ― у консультації
79184

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
721541

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді