Послуги мобільного харчування на АЗС оплачені через Інтернет: коли видавати чек РРО та як нараховувати ПЗ з ПДВ

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Податки та зарплата: що змінилося в 2021 році СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Підприємство торгує в роздріб нафтопродуктами та супутніми продовольчими і непродовольчими товарами через мережу автозаправних станцій (далі — АЗС) і планує надавати послуги мобільного харчування на АЗС дистанційним способом, оплата за які буде здійснюватись через мережу Інтернет.

Послуги мобільного харчування на АЗС оплачені через Інтернет: коли видавати чек РРО та як нараховувати ПЗ з ПДВ

Покупцям надаватимуть доступ до перегляду та вибору готових страв в мережі Інтернет. Якщо споживач замовляє товар (послугу) і розрахунок за товар (послугу) здійснюється із застосуванням електронного платіжного засобу (далі — ЕПЗ) за допомогою платіжних систем (інтернет-еквайринг) така операцію підприємство проводить через РРО та видачею споживачу розрахункового документа.

1. Чи правильно, що підприємство оформлює фіскальний чек РРО під час фізичного відпуску (передачі) товару покупцю на АЗС?

У разі замовлення покупцями готових страв через мережу Інтернет на сайті підприємства, оплата яких буде здійснюватись із застосуванням ЕПЗ за допомогою платіжних систем в мережі Інтернет, а отримуватись страви покупцем будуть на відповідній АЗС, фіскальний касовий чек слід друкувати на РРО та видавати покупцю у момент фізичного відпуску замовлених страв на АЗС, незалежно від часу ініціювання покупцем переказу коштів підприємству та часу зарахування суми переказу на рахунок підприємства.

Як приклад, схожа ситуація відбувається із заправкою пальним на АЗС за попередньо оплаченими талонами на пальне, коли фіскальний касовий чек на пальне друкують на РРО та видають покупцю у момент фізичної заправки автомобіля, хоча талони на певну марку пального були оплачені раніше.

2. Чи правильно формувати податкові зобов’язання з ПДВ за першою подією — датою надходження від покупця на розрахунковий рахунок товариства готівкових коштів, сплачених через Інтернет за товар (послугу)?

За операцією платника ПДВ з постачання товарів/послуг податкові зобов’язання з ПДВ потрібно визначати за правилом «першої події», незалежно від механізму перерахування коштів як оплати вартості таких товарів/послуг.

Лист ДПС від 05.04.2021 № 1358/ІПК/99-00-07-05-01-06


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як заповнити форму 1-ЗВР

Якщо суб’єкт господарювання у встановлений строк не подав обов’язкової звітності про використання РРО, КОРО та РК, це є підставою для фактичної перевірки платника. Тому, аби не потрапити в халепу, вам потрібно визначитися, чи маєте ви подавати звіт про використання КОРО, РК
20745

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
95898

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
87735

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9986

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді