Чи отримають ФОПи і працівники допомогу у регіонах, які раніше були у «червоній зоні»

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко надав роз’яснення щодо виплат через портал та застосунок Дія матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам , діяльність яких була призупинена або обмежена на час перебування області в «червоній» зоні.

Чи отримають ФОПи і працівники допомогу у регіонах, які раніше були у «червоній зоні»

1. Застрахована особа (найманий працівник, який працює у роботодавця та фізичні особи-підприємці, які належать до визначених КВЕД, і робота яких обмежується в умовах карантинних обмежень) має самостійно (не роботодавець чи інша стороння особа) пройти ідентифікацію у відповідному програмному забезпеченні і подати звернення на отримання допомоги.

Особливу увагу потрібно звернути на коректність інформації про IBAN.

2. Цього разу є 30 календарних днів для звернення з відповідними заявками і перші заявки можуть подаватися протягом 10 днів після набрання чинності відповідного закону. Тобто, якщо 09.04.2021 року набув чинності закон, з 19.04.2021 року розпочався прийом відповідних заявок.

3. Відносно регіонів, які були раніше віднесені до «червоної» зони карантинних обмежень (частина регіонів перебувала у «червоній» зоні у лютому-березні, а на сьогоднішній день вже вийшла з цих обмежень). Закон визначає, що з моменту набрання чинності закону і плюс 10 днів всі громадяни у регіонах, які були раніше або знаходяться в карантинній «червоній» зоні, мають можливість звернутися протягом 30 календарних днів.

Якщо буде ситуація, коли регіони в подальшому будуть відноситися до таких карантинних обмежень, то з моменту прийняття відповідного рішення державної комісії буде також встановлюватися строк 30 днів, протягом якого можна звернутися за оформленням допомоги.

4. Аналізують інформацію про те, чи є особа діючим працівником або діючим ФОП на останній місяць, який передує місяцю, в якому надійшла заява на допомогу. Тобто, якщо заява надходить 20 квітня, то аналізують інформацію станом на останній день березня.

Також передбачено те, що за особу (або особа має сплатити) повинно бути сплачено ЄСВ, тобто ця особа має бути застрахованою в системі загального обов’язкового державного соціального страхування, протягом усіх 3-х місяців певного кварталу. Якщо звернення надходить у квітні або в травні, аналізують інформацію про четвертий квартал 2020 року, якщо звернення надійдуть у червні-серпні, — це буде, відповідно, перший квартал 2021 року і т. д.

5. Законом визначено можливість отримання цієї допомоги одноразово протягом 2021 року у разі, якщо відповідний регіон віднесено (або було віднесено протягом лютого та подальшого часу) до «червоної» зони карантинних обмежень.

6. Цього разу законодавство передбачає виплату, як за рахунок державного бюджету (це виплата 8000 грн по означеному вже алгоритму), так і можливість органів місцевого самоврядування надавати додаткові виплати за власними рішеннями.

За інформацією Мінсоцполітики


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
88

Курси бухгалтерів онлайн: навчайтеся дистанційно з Вищою школою Головбуха

Бухгалтерські курси онлайн — це можливість підвищити кваліфікацію, оновити знання або опанувати нову спеціальність. У Вищій школі Головбуха ви знайдете програми для різного рівня підготовки: курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, навчання для бухгалтерів ФОП і багато іншого
18339

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
145675

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113899

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
209752

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді