Чи отримають ФОПи і працівники допомогу у регіонах, які раніше були у «червоній зоні»

⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️

Заступник Міністра соціальної політики Віталій Музиченко надав роз’яснення щодо виплат через портал та застосунок Дія матеріальної допомоги ФОПам та найманим працівникам , діяльність яких була призупинена або обмежена на час перебування області в «червоній» зоні.

Чи отримають ФОПи і працівники допомогу у регіонах, які раніше були у «червоній зоні»

1. Застрахована особа (найманий працівник, який працює у роботодавця та фізичні особи-підприємці, які належать до визначених КВЕД, і робота яких обмежується в умовах карантинних обмежень) має самостійно (не роботодавець чи інша стороння особа) пройти ідентифікацію у відповідному програмному забезпеченні і подати звернення на отримання допомоги.

Особливу увагу потрібно звернути на коректність інформації про IBAN.

2. Цього разу є 30 календарних днів для звернення з відповідними заявками і перші заявки можуть подаватися протягом 10 днів після набрання чинності відповідного закону. Тобто, якщо 09.04.2021 року набув чинності закон, з 19.04.2021 року розпочався прийом відповідних заявок.

3. Відносно регіонів, які були раніше віднесені до «червоної» зони карантинних обмежень (частина регіонів перебувала у «червоній» зоні у лютому-березні, а на сьогоднішній день вже вийшла з цих обмежень). Закон визначає, що з моменту набрання чинності закону і плюс 10 днів всі громадяни у регіонах, які були раніше або знаходяться в карантинній «червоній» зоні, мають можливість звернутися протягом 30 календарних днів.

Якщо буде ситуація, коли регіони в подальшому будуть відноситися до таких карантинних обмежень, то з моменту прийняття відповідного рішення державної комісії буде також встановлюватися строк 30 днів, протягом якого можна звернутися за оформленням допомоги.

4. Аналізують інформацію про те, чи є особа діючим працівником або діючим ФОП на останній місяць, який передує місяцю, в якому надійшла заява на допомогу. Тобто, якщо заява надходить 20 квітня, то аналізують інформацію станом на останній день березня.

Також передбачено те, що за особу (або особа має сплатити) повинно бути сплачено ЄСВ, тобто ця особа має бути застрахованою в системі загального обов’язкового державного соціального страхування, протягом усіх 3-х місяців певного кварталу. Якщо звернення надходить у квітні або в травні, аналізують інформацію про четвертий квартал 2020 року, якщо звернення надійдуть у червні-серпні, — це буде, відповідно, перший квартал 2021 року і т. д.

5. Законом визначено можливість отримання цієї допомоги одноразово протягом 2021 року у разі, якщо відповідний регіон віднесено (або було віднесено протягом лютого та подальшого часу) до «червоної» зони карантинних обмежень.

6. Цього разу законодавство передбачає виплату, як за рахунок державного бюджету (це виплата 8000 грн по означеному вже алгоритму), так і можливість органів місцевого самоврядування надавати додаткові виплати за власними рішеннями.

За інформацією Мінсоцполітики


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Облікова ставка НБУ 2024

Облікова ставка НБУ — монетарний інструмент, за яким НБУ встановлює для суб'єктів грошово-кредитного ринку орієнтир щодо вартості залучених та розміщених грошових ресурсів. Із 20.09.2024 розмір облікової ставки НБУ залишиться на рівні 13% річних
53412

Медичне страхування працівників за рахунок роботодавця: які податки сплатити

Консультація допоможе правильно облікувати страхові внески та оподаткувати вартість медичного страхування у вигляді страхових платежів, які сплачуються за рахунок витрат роботодавця
32995

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19788

Зміни у наданні платних послуг ЗОЗ: постреліз до вебінару

Редакція журналу «Головбух Медицина» 10.09.2024 провела безплатний вебінар на тему «Зміни в наданні платних послуг: комунікаційна платформа для бухгалтерів ЗОЗ». Тримайте постреліз до цього вебінару: тези, запис, відповіді на запитання. Запитань отримали так багато, що вдвічі перевищили час трансляції, але всіх так і не опрацювали. Тому невдовзі проведемо частину другу вебінару. Реєструйтеся, читайте напрацьовані рекомендації та надсилайте нові запитання. З’ясуємо нюанси втілення змін
83

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді