Не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу аліменти, які виплачують платнику згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених згідно із Сімейним кодексом України (далі — СК), у тому числі аліменти, що виплачує нерезидент (пп. 165.1.14 Податкового кодексу України; ПК).
Звільняють від оподаткування військовим збором доходи, що згідно з розділом IV ПК не включають до загального оподатковуваного доходу фізособи (не підлягають оподаткуванню, оподатковують за нульовою ставкою). Виняток доходи, зазначені у підпунктах 3 і 4 пункту 170.13-1 та пункту 14 підрозділу 1 розділу XX «Перехідні положення» ПК (абз. 1 пп. 1.7 п. 16-1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПК).
Крім того, звільняють від оподаткування військовим збором доходи, зазначені:
- в абзаці першому пункту 10 підрозділу 1 розділу ХХ «Перехідні положення» ПК (п.п. 1.9 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК);
- в підпунктах 13, 15, 16, 17 і 18 підрозділу І розділу ХХ «Перехідні положення» ПК (п.п. 1.10 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. ХХ «Перехідні положення» ПК).
Тож, сума доходу у вигляді аліментів, що виплачують платнику згідно з рішенням суду або за добровільним рішенням сторін у сумах, визначених СК, не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу, тобто не оподатковують військовим збором.
За інформацією ДПС в Житомирській області
Відрахування (утримання) за виконавчими документами — додатковий клопіт для роботодавця. Утім, коли він отримав належно оформлений виконавчий документ, це стає його безальтернативним обов’язком