Фінзвітність за таксономією МСФЗ: де брати інформацію для складання
Постанова НБУ від 15.02.2024 № 20
За результатами 2023 року Нацбанк вимагатиме від страховика надання не лише звіту про аудит фінансової звітності, але й додаткового звіту із детальною інформацією про підходи, методи та результати аналізу аудитором якості активів страховика.
Відповідну вимогу передбачили Положенням про вимоги до додаткового звіту суб’єкта аудиторської діяльності щодо страховика та порядку його подання, що затвердив Нацбанк постановою від 15.02.2024 № 20. Документ набрав чинності з 17.02.2024.
Новим Положенням також установили:
- порядок призначення аудитора, що надаватиме послуги з підготовки додаткового звіту, та повідомлення про це НБУ;
- вимоги до інформації у складі звіту, зокрема в розрізі різних категорій активів;
- порядок подання аудитором додаткового звіту до НБУ.
Подання додаткового звіту щодо страховика за 2023 рік має на меті перевірку стану активів, що братимуть до розрахунку регулятивного капіталу за новими правилами, а також підтвердження наявності у страховика документів про права власності та оцінку розміру активів.
До переліку активів, про які вимагатимуть додаткову інформацію, належать, зокрема:
- нерухоме майно;
- цінні папери;
- кошти в банку;
- дебіторська заборгованість, що не є простроченою.
Додатковий звіт надає аудитор до НБУ не пізніше 30.06.2024.
Затвердження Положення та виконання вимог до складання додаткового звіту аудитором є першим кроком у напрямі проведення повноцінної регулярної оцінки якості активів (AQR) страховиків. Її упроваджуватимуть після приведення страховиками своєї діяльності у відповідність до нових вимог, передбачених Законом України «Про страхування» від 18.11.2021 № 1909-IX та відповідних регуляцій НБУ.
Як діяти, коли керівник не має змоги підписати документи, наприклад, перебуває у відпустці, відрядженні, на лікарняному тощо? Із паперовими документами можна знайти рішення. З електронним документообігом та різними КЕП посадових осіб розібратися складніше — виникає багато запитань щодо правомірності поставлених підписів. У статті підкажемо, як передати повноваження підписувати документи на час відсутності керівника та уникнути ризиків