З 14 серпня діє Закон про «Дія Сіті» для IT-галузі

⚡️ Як сплачувати податки на єдиний рахунок

Дія City: ВРУ у першому читанні підтримала законопроєкт про спецрежим оподаткування

14.08.2021 набрав чинності Закон України «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 № 1667-ІХ, який запроваджує правовий режим «Дія Сіті» та визначає організаційні, правові й фінансові засади його функціонування (опублікований в «Голос України» від 13.08.2021 № 153).

Цей правовий режим передбачає спеціальні умови оподаткування. Їх застосовуватимуть до компаній-резидентів «Дія Сіті». Стати таким резидентом може юридична особа, зареєстрована на території України, яка відповідає низці вимог, вказаних у документі. Статус резидента «Дія Сіті» надаватиме уповноважений центральний орган виконавчої влади, що забезпечує реалізацію державної політики у сфері цифрової економіки. Закон визначає питання, пов’язані з набуттям та втратою цього статусу.

Інформація про компанії, що мають або перебували у статусі резидента «Дія Сіті», міститиметься в електронному реєстрі «Дія Сіті», який є відкритим.

Правовий режим «Дія Сіті» встановлюють на строк не менш ніж 25 років з дня внесення до реєстру запису про її першого резидента.

Також Закон містить норми, пов’язані з тимчасовою непрацездатністю та соціальними гарантіями для гіг-спеціалістів, їхнім загальнообов’язковим державним соцстрахуванням, а також правом інтелектуальної власності на об’єкт, створений у зв’язку з виконанням гіг-контракту.

За інформацією Офісу Президента


    Статичний блок для новин

    Статті за темою

    Усі статті за темою

    Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

    Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
    1560

    Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

    Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
    362847

    Календар бухгалтера на лютий 2025

    2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
    41568

    Гарячі запитання

    Усі питання і відповіді