⚡️ Застосування РРО: зміни, помилки, штрафи СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Постанова ВС від 16.04.2021 у справі № 520/7835/19
Платник податків просив суд скасувати індивідуальну податкову консультацію. Він вважав, що при прийманні оплати за товар через мережу Інтернет із використанням систем LiqPay чи WayForPay:
- продавець отримує грошові кошти з розрахункового рахунку фінансової установи. Тобто це безготівковий розрахунок для продавця;
- платіжна картка за місцем реалізації товарів не використовується. Тобто операція не підпадає під визначення розрахункової операції.
А тому у нього, як продавця немає обов’язку використовувати РРО.
Верховний Суд залишив касаційну скаргу без задоволення і вказав, що при доставці поштою або кур’єрською службою товару, придбаного на умовах передоплати із застосуванням платіжних сервісів LiqPay і WayForPay, госпсуб’єкт зобов’язаний використовувати РРО та вкладати в поштове відправлення розрахунковий документ на повну суму проведеної операції, що підтверджує факт купівлі-продажу товарів;
Момент виконання продавцем обов’язку передати покупцеві товар за е-договором з умовами доставки товару покупцеві через перевізника або організацію зв’язку збігається з моментом здачі товару такому перевізникові чи організації зв’язку. Місце проведення розрахунків у розумінні Закону про РРО — це місце, де безпосередньо здійснюють розрахунок, і місце отримання покупцем попередньо оплачених товарів із застосуванням платіжних карток. У такому разі місцем проведення розрахунків виступає або місце отримання продавцем коштів за товар, або місце передачі продавцем товару перевізникові чи організації зв’язку.
У передбачених законодавством випадках продавець зобов’язаний вкласти в поштове відправлення гарантійний талон, технічний паспорт або інший документ, що його замінює, який має містити обов’язкові реквізити.