Як заповнити додаток 5 декларації з ПДВ при реалізації імпортного товару

Пояснюємо правила заповнення додатка 5 податкової декларації з ПДВ при реалізації товару, ввезеного у митному режимі імпорту

image64

Як скласти ПН на експорт товарів, щодо яких діє РЕЗ

У рядку 5 податкової декларації з ПДВ вказують обсяги операцій з:

  • постачання товарів/послуг, що не є об’єктом оподаткування; постачання послуг за межами митної території України та послуг, що здійснюють за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання відповідно до підпунктів 186.2, 186.3 Податкового кодексу України (ПК);
  • постачання товарів/послуг, звільнених від оподаткування та коригування за такими операціями (пп. 6 п. 3 розд. V Порядку заповнення і подання податкової звітності з ПДВ, затвердженого наказом Мінфіну від 28.01.2016 № 21).

Платники, які заповнюють рядок 5, підприємства (організації) осіб з інвалідністю та платники, які одночасно відповідають критеріям, визначеним пунктом 68 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» ПК, обов’язково подають додаток 5 до декларації (Д5).

У рядку 5.1 (з рядка 5) декларації вказують обсяги операцій (з урахуванням коригування), які звільнені від оподаткування. Коригування обсягів за такими операціями окремо відображають у рядку 5.1.1.

Додаток 5 до декларації заповнюють у розрізі операцій, що не є об’єктом оподаткування, звільнених від оподаткування, операцій з постачання послуг, що здійснюють за межами митної території України, з урахуванням їх місця постачання.

Таблицю 2 Додатка 5 заповнюють у разі здійснення у звітному (податковому) періоді операцій з постачання товарів/послуг, що звільнені від оподаткування ПДВ, у розрізі податкових пільг, які використовує платник. Код пільги визначають згідно з довідником пільг.

У графах 6 — 9 таблиці 2 Додатка 5 відображають обсяги операцій з придбання товарів/послуг, які придбані у поточному та попередніх звітних (податкових) періодах, які у поточному звітному (податковому) періоді використані в пільгових операціях з постачання товарів/послуг, за ставками 20%, 7%, 0% або 14%.

У разі використання у поточному звітному (податковому) періоді придбаних товарів/послуг одночасно у декількох звільнених від оподаткування операціях, у графах 6 – 9 таблиці 2 Додатка 5 вказують обсяги придбання таких товарів/послуг пропорційно їх використанню у відповідних пільгових операціях.

Порядок оподаткування ПДВ операцій з ввезення товарів на митну територію України визначили статтями 187 та 190 ПК, а порядок віднесення сум до податкового кредиту — статтями 198-199 ПК.

При реалізації товару, який звільнили від ПДВ та який ввезли у митному режимі імпорту, при заповненні граф 6 — 9 таблиці 2 додатка 5 вказуйте митну вартість товару, зазначену у відповідній митній декларації.

За інформацією ДПС по роботі з ВПП


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Як отримати витяг платника ПДВ 2025

Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
21593

Реєстрація податкової накладної в ЄРПН

Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних
291156

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді