✍ 7 порад, щоб відзвітувати за ІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ
ДПС інформує юридичних осіб через «Електронний кабінет» про наявність у них ризиків несплати податків. Інформацію про такі ризики використовують при формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок.
Так, наказом Мінфіну від 02.06.2015 № 524 затверджений Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків, перелік ризиків та їх поділ за ступенями значущості — високий, середній, незначний.
Розрахунок ризиків несплати податків для відбору платників до плану-графіка здійснюється засобами інформаційно-комунікаційної системи ДПС щоквартально за даними податкової звітності платників податків та з використанням іншої інформації баз даних ДПС. Результат розрахунку враховують при формуванні плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків на відповідний рік.
05.07.2021 відображена в «Електронному кабінеті» в графі «Податковий аудит» інформація про наявні критерії ризику високого ступеню за результатами їх діяльності за 2020 рік та щодо правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб, військового збору та ЄСВ — за 2019 рік.
Таким чином платники мають можливість самостійно оцінювати ймовірність проведення у них документальних планових перевірок.
Перевірте, а може, за податківцями є «грішок». Юрист пояснить, де помиляються податківці, та порадить, як оскаржити їх вимоги!