Юрособа отримала повідомлення про включення до Реєстру ВПП: що робити далі

⚡️ Як заповнювати форму № 20-ОПП ⚡️

Після того, як платника податків включили до Реєстру ВПП та він отримав повідомлення контролюючого органу про таке включення, він зобов’язаний стати на облік за основним місцем обліку в територіальному органі контролюючого органу, який здійснює супроводження ВПП, з початку податкового періоду (календарного року), на який сформовано Реєстр ВПП, та за неосновним місцем обліку в такому територіальному органі контролюючого органу щодо наявних у межах населеного пункту за місцезнаходженням територіального органу контролюючого органу, який здійснює супроводження ВПП, об’єктів оподаткування або об’єктів, які пов’язані з оподаткуванням за переліком, визначеним контролюючим органом, або через які провадиться діяльність такого ВПП.

Юрособа отримала повідомлення про включення до Реєстру ВПП: що робити далі

ВПП, що не обліковуються в контролюючих органах, що здійснюють супроводження ВПП, зобов’язані не пізніше 15 листопада поточного року подати заяви за формою № 1-ОПП.

Щодо ВПП, які не подали до відповідного контролюючого органу заяви (для юридичних осіб та відокремлених підрозділів) за формою № 1-ОПП у визначений строк, ДПС приймає рішення про зміну основного місця обліку та переведення на облік до контролюючого органу, що здійснює супроводження ВПП, чи іншого контролюючого органу.

Платник податків, який перебуває на обліку в контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП та невключений до Реєстру ВПП на наступний календарний рік, переводиться на облік до контролюючого органу за його місцезнаходженням з початку нового календарного року, крім випадків, коли:

  • стосовно платника податків прийнято рішення про припинення;
  • платник податків має перспективи досягнення критеріїв ВПП (такі платники податків можуть обліковуватись у контролюючому органі, що здійснює супроводження ВПП, не більше одного календарного року).

За інформацією ГУ ДПС в Івано-Франківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Клуб білого бізнесу: які переваги статусу учасника

Розглянемо, як функціонує Клуб білого бізнесу. Особливу увагу приділимо перевагам, ризикам та зобов’язанням учасників. Проаналізуємо причини, через які частину підприємств у переліку приховують
1512

Форма 20-ОПП: актуальний зразок і порядок заповнення

Існує спеціальна обов’язкова заява про об’єкти, які є джерелом доходу платника податку, або такі, що пов’язані з оподаткуванням, наприклад легкові автомобілі, земельні ділянки, а також кіоски, магазини та інші торговельні точки тощо. Це так звана форма 20-ОПП. Коли її подавати, які наслідки за неподання, невірну чи помилкову інформацію в ній, як її слід заповнювати та коли оновлювати, – у консультації експерта на конкретних зразках для різних ситуацій
361764

Календар бухгалтера на лютий 2025

2025-й рік розпочинає свій другий місяць. Аби він не був найлютішим через неподані звіти й несплачені податки, варто проглянути виробничий календар на лютий 2025 та податковий календар 2025
41538

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді