Працівнику відкрили е-лікарняний: дії роботодавця

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

✍ Нарахування лікарняних у 2021 році: готові приклади

Працівнику відкрили е-лікарняний

1. Якщо щодо страхового випадку працівника сформують електронний медичний висновок про тимчасову непрацездатність замість видачі паперового лікарняного, на його підставі автоматично сформується е-лікарняний.

2. Одразу після створення медичного висновку, працівник повинен повідомити про це роботодавця зручним обом способом. Краще завчасно обговорити на підприємстві, як саме працівники будуть повідомляти про свою тимчасову непрацездатність.

3. Сповіщення про відкриття е-лікарняного надійде роботодавцю в кабінеті страхувальника на вебпорталі електронних послуг ПФУ.

4. Сформований е-лікарняний стане доступним для перегляду у день його створення. Він одразу матиме статус «Закритий», а після завершення терміну тимчасової непрацездатності працівника його статус зміниться на «Готовий до сплати». З цього моменту е-лікарняний стає підставою для надання матеріального забезпечення.

5. На призначення працівнику матеріального забезпечення відведено не більше 10 к. дн. з дня закінчення періоду тимчасової непрацездатності, визначеного е-лікарняним.

6. Готовий до сплати е-лікарняний друкують або залишають в електронному вигляді (за рішенням роботодавця).

7. Кадрова служба або відповідальна особа кадрової служби визначає страховий стаж застрахованої особи (пільги) та кількість календарних днів непрацездатності, що підлягають оплаті за рахунок коштів роботодавця та Фонду соціального страхування України. Зазначену інформацію (за бажанням або визначенням роботодавця) формують у паперовому або електронному вигляді.

8. Е-лікарняний, відомості щодо визначеного страхового стажу та кількості днів непрацездатності, що підлягають оплаті, передають до комісії (уповноваженого) із соціального страхування підприємства (далі — Комісія).

9. Комісія на підприємствах продовжує свою роботу та зберігає весь обсяг своїх функцій.

10. Рішення про призначення або відмову у призначенні матеріального забезпечення Комісія передає до підрозділу бухгалтерії, який нараховує матеріальне забезпечення.

11. Бухгалтерія розраховує суму матеріального забезпечення на підставі е-лікарняного (за необхідності його паперової роздруківки) та рішення Комісії. Даний розрахунок записують в електронному або паперовому вигляді (за рішенням роботодавця) та відображають в бухгалтерських проводках.

12. Заповнюють заяву-розрахунок та подають до відділення Фонду соцстраху за місцем обліку не пізніше 5 робочих днів з моменту прийняття рішення про призначення матеріального забезпечення Комісією.

Подати заяву-розрахунок за е-лікарняними можливо:

  • в електронному виді за допомогою клієнтського спеціалізованого програмного забезпечення із застосування електронного підпису/печатки,
  • або на паперових носіях.

Зверніть увагу, що наявний в електронному кабінеті страхувальника інтерфейс для подання заяв-розрахунків наразі не має функціональної реалізації. У випадку подання роботодавцем заяви-розрахунку через кабінет на сайті ПФУ таку заяву-розрахунок не передадуть до Фонду соцстраху. Скористайтесь клієнтським спеціалізованим програмним забезпеченням.

14. Якщо роботодавець має декілька листків непрацездатності різних видів, він має подати заяви-розрахунки окремо за паперовими і е-лікарняними.

15. Упродовж одного місяця з дня виплати допомоги працівнику роботодавець направляє до Фонду повідомлення про проведення виплат. Це також можна зробити в електронному виді.

За інформацією Фонду соцстраху


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Договір з ФОПом: що треба знати у 2025 році

Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно
51

Курси бухгалтерів онлайн: навчайтеся дистанційно з Вищою школою Головбуха

Бухгалтерські курси онлайн — це можливість підвищити кваліфікацію, оновити знання або опанувати нову спеціальність. У Вищій школі Головбуха ви знайдете програми для різного рівня підготовки: курси бухгалтерського обліку, курси головного бухгалтера, навчання для бухгалтерів ФОП і багато іншого
18315

Відображаємо в обліку штрафні санкції

За боргами слід платити, взяті зобов’язання виконувати. Штраф, пеня, неустойка — це покарання за невиконання свого обов’язку. Окрім них є й відшкодування інших втрат, яких зазнала друга сторона, наприклад, інфляції. Як же відобразити в обліку штрафи й пеню, що виникають за господарськими договорами, а також під час сплати податків і зборів — у консультації
145581

Спрощена система оподаткування: переваги та недоліки

Як позбутися податкового тягаря, що тисне бізнес та платити менше? Очевидно, що обрання системи оподаткування — це вкрай важливе рішення. Спрощена чи загальна? Про спрощену систему оподаткування, її переваги та нюанси — у статті
113835

Рахунок-фактура: зразок

Маєте справу з рахунком-фактурою у внутрішніх операціях чи інвойсом у ЗЕД — пам’ятайте, що не кожен рахунок має статус первинного документа, і не за кожним рахунком відбувається оплата. Які умови треба виконати, аби рахунок вважався первинним документом, рахунок фактура бланк — у консультації
209684

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді