Трансфертне ціноутворення: як уникнути донарахувань та штрафів ⏩
Згідно розкладу засідань Верховної Ради на 21-24 вересня депутати не планують розглянути законопроєкт № 5807 щодо зміни строків подання інформації про кінцевих бенефіціарів.
Отже, існує мала доля імовірності, що законопроєкт № 5807 приймуть. Крім того, Мінфін повідомляв, що не підтримує відтермінування строків подання інформації про кінцевих бенефіціарів.
Нагадуємо, що депутати зареєстрували законопроєкт № 5807, яким хочуть змінити строки подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника (далі — КБВ).
Мінфін надав експертний висновок до законопроєкту, в якому вказав:
- реалізація запропонованої законопроектом норми не дозволить контролюючим органам на практиці відмежувати юридичних осіб, які в порушення законодавчих вимог не бажають розкривати інформацію про свого КБВ, від юридичних осіб, у яких усі засновники є КБВ, притягувати винних осіб до відповідальності за подання недостовірної інформації до ЄДР, та позбавить компетентні органи необхідної їм інформації про КБВ;
- запропоновані зміни не узгоджуються з міжнародними стандартами у сфері протидії відмиванню коштів, а його прийняття несе ризики для виділення Україні коштів в рамках макрофінансової допомоги ЄС та, відповідно, може негативно вплинути на подальші рішення міжнародних партнерів щодо виділення фінансової підтримки Україні;
- реалізація положень законопроєкту може призвести до зменшення надходжень державного бюджету від міжнародних фінансових організацій та ЄС залежно від практики застосування даної законодавчої ініціативи, а оцінити вплив законопроєкту на показники бюджету неможливо через відсутність розрахунків.
Загалом Мінфін не підтримує законопроєкт у запропонованій редакції.
Юридичні особи мають надати оновлену інформацію про кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності. З’ясуємо, коли і в якій формі це потрібно зробити.