Порядок подання Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов’язані з оподаткуванням або через які провадять діяльність (далі — Повідомлення № 20-ОПП) встановлений розділом VIII Порядку обліку платників податків і зборів, затвердженого наказом Мінфіну від 09.12.2011 № 1588.
Повідомлення № 20-ОПП заповнюйте із дотриманням Пам’ятки для заповнення розділу 3, що є його додатком.
Графу 3 «Тип об’єкта оподаткування» заповнюйте відповідно до рекомендованого довідника типів об’єктів оподаткування (далі — довідник).
Обирайте із довідника відповідний типу об’єкта оподаткування з урахуванням:
- принципу укрупнення інформації (у разі його застосування);
- виду діяльності, для якої такий об’єкт оподаткування відкриваєте, створюєте чи реєструєте;
- відповідності об’єкта за своїм функціональним призначенням до наявного типу у довіднику.
Графа 5 «Ідентифікатор об’єкта оподаткування» — це числове значення, яке складається з коду типу об’єкта оподаткування та внутрішнього ідентифікатора, прийнятого самою особою, що складається з 5-ти знаків.
Наприклад:
- для кафе ідентифікатор об’єкта оподаткування може бути 24700001, де 247 – код типу об’єкта оподаткування відповідно до довідника, 00001 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий самостійно;
- для кіоску – 00200010, де 002 – код типу об’єкта оподаткування відповідно до довідника, 00010 – внутрішній ідентифікатор, прийнятий самостійно.
Тож, коли заповнюєте графу 5 розділу 3 Повідомлення № 20-ОПП самостійно визначайте внутрішній ідентифікатор кожного об’єкта оподаткування. Для зручності ведення обліку об’єктів оподаткування враховуйте кількість таких об’єктів в порядку їх зростання.
Платите гроші ФОПу? Наприклад, замовили послуги у ФОПа, все оплатили, а потім виявилося, що потрібно було сплатити ще й ПДФО та військовий збір. Розповімо, що треба знати, щоб уникнути таких ситуацій і зробити все правильно