✍ Звітуємо за ІІІ квартал у Розрахунку з ПДФО та ЄСВ: ЗРАЗКИ ВІД ЕКСПЕРТА
За загальним правилом до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку включають дохід, отриманий ним як додаткове благо у вигляді вартості використання житла, інших об’єктів матеріального або нематеріального майна, що належать роботодавцю, наданих в безоплатне користування, або компенсації вартості такого використання.
Але є виняток із правила — коли таке надання зумовлене виконанням платником трудової функції відповідно до трудового договору (контракту) чи передбачене колективним договором або відповідно до закону в установлених ними межах (пп. «а» пп. 164.2.17 Податкового кодексу України).
Виходить, якщо роботодавець надає працівникам у користування власне житло, що обліковується на балансі, і таке надання передбачене трудовим (колективним) договором — тоді можна без ПДФО.
Якщо ж роботодавець орендує житло для свого працівника і сплачує за нього орендну плату, то такий дохід для працівника є додатковим благом. Його оподатковують ПДФО за ставкою 18% від бази оподаткування. Навіть якщо оренду житла для працівника передбачає трудовий (колективний) договір.
За інформацією ГУ ДПС у Чернігівській області
Таких змін до Порядку № 100 ми не очікували. Знали, що вони будуть, але сподівалися, що урядовці доопрацюють попередні корективи. Та маємо кінцеве рішення Кабміну, і змінювати його вже ніхто не буде! Тому емоції в бік, беремо олівець, папір, калькулятор.