Дистанційна/надомна робота: чи обов’язково використовувати типові форми трудових договорів

Зарплата: розрахунки, звітність, перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО⚡️

Дистанційна/надомна робота: чи обов’язково використовувати типові форми трудових договорів

Чи потрібно при надомній або дистанційній праці використовувати саме типові форми трудових договорів

Письмова форма трудового договору обов’язкова при укладенні трудового договору про дистанційну роботу або про надомну роботу (п. 6-1 ч. 1 ст. 24 КЗпП).

Типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу затверджені наказом Мінекономіки від 05.05.2021 № 913-21.

Тож, сторони трудових відносин при укладенні трудових договорів про дистанційну або надомну роботу повинні використовувати саме типові форми трудових договорів про надомну та дистанційну роботу і укладати їх в письмовій формі.

Крім того, Держпраці радить переукласти трудовий договір про дистанційну/надомну роботу відповідно до типової форми з працівниками, з якими укладені трудові договори, що містять положення про дистанційну/надомну роботу.

Але в рахуйте, якщо що при переукладанні змінюєте істотні умови праці працівника, дотримуйтеся вимоги ст. 32 КЗпП щодо двомісячного строку повідомлення працівника.

Чи можна змінити типову форму трудового договору та передбачити там додаткові умови праці працівника

Сторонам трудових відносин при укладенні трудового договору про дистанційну або надомну роботу не заборонено вносити додаткові зміни та доповнення. Але вони не повинні погіршувати становище працівників порівняно з законодавством України про працю (ст. 9 КЗпП).

Чи дублювати у трудовому договорі про дистанційну або надомну роботу повністю положення колективного договору та/або нормативного акту роботодавця щодо оплати праці

За умови дотримання процедури інформування працівника про його умови праці, у трудовому договорі можна зазначити відповідне посилання на колективний договір або нормативний акт роботодавця без встановлення у ньому конкретних умов оплати праці.

Яка форма трудового договору при зміні режимів роботи працівника

Якщо внаслідок зміни режиму роботи законодавство про працю не вимагає обов’язкового укладення трудового договору в письмовій формі, сторони можуть самостійно визначати форму трудового договору.

Проте, що уникнути трудових спорів все ж укладайте трудові договори у письмовій формі.

Які дії роботодавця, якщо працівник бажає перевестися на дистанційну роботу

Дистанційну та надомну роботи слід вважати режимами роботи, про зміну яких з ініціативи роботодавця останній попереджає працівника у строк не менше ніж за два місяця (ст. 32, 60-1 та 60-2 КЗпП).

При цьому законодавством про працю не встановлений строк такого попередження у випадку, якщо зміни істотних умов праці ініційовані з боку працівника.

За інформацією Держпраці у Харківській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
25

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1213

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
643

Мінімальна зарплата 2025

ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Яка мінімальна заробітна плата очікується в 2025 році та на які показники вона вплине — розповімо у статті
2183

Премія за підсумками року: нарахування та оподаткування

Річна премія — це винагорода за результатами роботи за рік. Інколи її називають тринадцятою зарплатою. Законодавство детально питання нарахування премій не врегульовує і роботодавець має певну свободу. У консультації — як нараховується річна премія, які є види, їхнє оподаткування, вплив розрахунку середньої зарплати для відпускних, лікарняних та інших виплат
50679

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді