Середня зарплата: як враховувати премію за підсумком роботи за певний період

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

⚡️До 4 грудня перерахуйте середню зарплату й доплатіть працівникам кошти

Лист Мінекономіки від 27.10.2021 № 4711-06/52043-07

Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховують в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані (ч. 1 абз. 3 п. 3 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.95 № 100; Порядок № 100).

Середня зарплата: як враховувати премію за підсумком роботи за певний період

Тобто при обчисленні середньої заробітної плати всі види премій, в тому числі й за місяць, враховуйте частинами шляхом додавання до заробітку працівника частини премії протягом тієї кількості місяців, за який вони нараховані (за місяць — місяць, за квартал — три місяці, за півріччя — шість місяців, за рік — 12 місяців тощо), починаючи з місяця їх нарахування.

Для врахування премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період необхідно до заробітку відповідних місяців розрахункового періоду додати частину, яка визначається діленням суми премії або іншої заохочувальної виплати за підсумками роботи за певний період на кількість відпрацьованих робочих днів періоду, за який вони нараховані, та множенням на кількість відпрацьованих робочих днів відповідного місяця, що припадає на розрахунковий період (ч. 2 абз. 3 п. 3 Порядку № 100).

Щоб визначити частину премії, яку враховувати при обчисленні середньої заробітної плати, необхідно суму нарахованої працівнику премії розділити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів в тому періоді, за який премія нарахована, та помножити на кількість відпрацьованих працівником робочих днів в місяцях розрахункового періоду, до якого відноситься премія з урахуванням положень частини першої абзацу третього пункту 3 Порядку № 100.

2. Середню зарплату для виплати компенсації за невикористані відпустки розраховують виходячи з виплат за останні 12 календарних місяців роботи, що передують місяцю виплати компенсації за невикористані відпустки (п. 2 Порядку № 100).

Премії (в тому числі за місяць) та інші заохочувальні виплати за підсумками роботи за певний період під час обчислення середньої заробітної плати враховуються в заробіток періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані (ч. 1 абз. 3 п. 3 Порядку № 100).

Отже, премію, нараховану за попередні місяці (періоди), включайте до розрахунку середнього заробітку з місяця нарахування. Премію, нарахована за період, що перевищує місяць, відносіть частинами до заробітку місяців, кількість яких відповідає кількості місяців, за які така премія нарахована. Відлік таких місяців ведіть вперед від місяця нарахування премії.

У запиті, який розглянуло Мінекономіки, працівник звільнявся у жовтні 2021 року, тому премію за квартал, яка нарахована в жовтні 2021 року, не враховуватимуть при обчисленні середньої заробітної плати для виплати компенсації за невикористані відпустки. Оскільки жовтень не входить до розрахункового періоду для нарахування компенсації.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Звіт про відповідність резидента Дія Сіті: як заповнити і коли подати

1 червня — дедлайн подання Звіту про відповідність резидента Дія Сіті та незалежного висновку. У цій консультації знайдете все, на що треба зважити, аби не втратити правових та податкових преференцій
29

Як відобразити в обліку та оподаткувати спецодяг

Безплатно забезпечити працівника спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту (ЗІЗ) на роботі — це обов’язок роботодавця. Правильно відобразити це в обліку — обов’язок бухгалтера. У консультації — як придбати та оформити ЗІЗ, як їх облікувати і списати з різними варіантами оподаткування
65189

Малоцінні необоротні матеріальні активи: відображаємо в обліку

Малоцінні, але необхідні, особливо в офісі. Хто відмовиться в спеку від кондиціонера чи в холод від обігрівача? Принтери, сканери, ксерокси, меблі, кондиціонери — більшість офісного обладнання належить до малоцінних необоротних матеріальних активів. Сьогодні про основні нюанси обліку малоцінних необоротних матеріальних активів
275255

Малоцінні швидкозношувані предмети (МШП)

Малоцінний в обліку не означає не потрібний у господарстві. Без цих дрібниць взагалі може зупинитися виробничий процес, оскільки без спецодягу та інструментів робітники не будуть працювати. Такі об’єкти, як правило, відображаються в обліку як малоцінні швидкозношувані предмети (МШП). У консультації — про визначення, облік та списання МШП
311284

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді