⚡️До 4 грудня перерахуйте середню зарплату й доплатіть працівникам кошти
Держстат роз’яснив, як заповнювати форму № 1-ПВ (квартальна) «Звіт із праці».
Форма уключає інформацію на дискретній основі, тобто окремо за I, II, III, IV квартали. Складається із шести розділів.
У разі відсутності даних на підприємстві, містить позначку однієї з причин у блоці «Інформація щодо відсутності даних».
Показники форми визначають відповідно до положень:
- пункту 1.2 та 1.3 глави 1 Інструкції зі статистики кількості працівників, затвердженої наказом Держкомстату від 28.09.2005 № 286 (далі – Інструкція № 286);
- Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держкомстату від 13.01.2004 № 5 (далі – Інструкція № 5).
Показники розділу I містять дані щодо прийому на роботу та звільнення штатних працівників у звітному кварталі, їх облікової кількості на кінець звітного кварталу, а також окремих категорій штатних працівників станом на 31 грудня.
Усі показники розділу II стосуються категорій працівників, які враховують в середньообліковій кількості штатних працівників згідно з пунктом 3.2 глави 3 Інструкції № 286.
У графі 2 розділу II зазначають дані про кількість працівників, як працюючих, так і звільнених у звітному періоді, які були відсутні на роботі з причин, зазначених у пунктах 2 - 4 цього розділу (один раз за причиною).
Показник щодо фонду оплати праці штатних працівників містить дані про суму нарахованого фонду оплати праці штатних працівників (крім призваних на строкову військову службу, військову службу за призовом осіб офіцерського складу, під час мобілізації, на особливий період або прийнятими на військову службу за контрактом), який складається з основної, додаткової заробітної плати та інших заохочувальних і компенсаційних виплат, визначену згідно з Інструкцією № 5.
Дані за показником щодо фонду оплати праці штатних працівників можуть бути більше або дорівнювати даним за показником щодо фонду оплати праці штатних працівників форми № 1-ПВ (місячна) (за місяці відповідного кварталу).
Допоможемо гідно та з найменшими втратами витримати трудові перевірки. Розповімо яких ляпів уникати в оформленні та оплаті праці працівників, а також про інші помилки на яких ловлять інспектори та через суд стягують штрафи. Не повторюйте помилок, яких припустилися Ваші колеги!