«Податок на Google»: затвердили форму спрощеної декларації з ПДВ та Порядок її заповнення

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Наказ Мінфіну від 21.10.2021 № 555

«Податок на Google»: затвердили форму спрощеної декларації з ПДВ та Порядок її заповнення

⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️

Мінфін затвердив:

Нові форми документів наберуть чинності з 01.01.2022.

Хто подає декларацію

Таку декларацію подаватиме особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, яка надає електронні послуги за підпунктом 14.1.565 Податкового кодексу України, місце постачання яких розташоване на митній території України.

Який звітний період

Звітний (податковий) період дорівнює одному календарному кварталу.

Декларацію подаватимуть протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, незалежно від того, чи постачав нерезидент протягом звітного періоду фізичним особам електронні послуги.

Якою мовою заповнювати

Декларацію та уточнюючий розрахунок до неї заповнюють державною або англійською мовою.

Усі показники у податковій звітності проставляють в іноземній валюті (євро або долар США), яку обрано при реєстрації та в якій сплачуватимуть податок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.

Де брати форми звітності

Форми декларації та уточнюючого розрахунку розмістять на спеціальному портальному рішенні.

Хто визначає суму податкового зобов’язання

Особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій звітності.

Самостійно визначене податкове зобов’язання вважають узгодженим з дня подання декларації і не може бути оскаржене платником в адміністративному або судовому порядку.

До закінчення граничного терміну подання декларації за той самий період можна подати звітну нову декларацію з виправленими показниками.


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Розрахунок коригування до податкової накладної: оновлена форма

У консультації про розрахунок коригування до податкової накладної та причини коригувань, які податкова визначила для його складання. Наведемо умовні коди в розрахунку коригування, їхнє призначення та приклади складання розрахунків коригування з різними кодами («101», «102», «103», «104» і «301»)
724422

Календар бухгалтера 2025: червень

Виробничий календар на червень 2025 та податковий календар на червень допоможуть бухгалтеру вчасно подати звітність та сплатить податки
26975

Податковий кредит з ПДВ 2025: відображаємо в обліку

Податковий кредит з ПДВ завжди був об’єктом прискіпливої уваги з боку податківців, так як впливає на обсяг податку сплаченого до бюджету. Сьогодні в консультації про право на податковий кредит з ПДВ, правила його обліку, податковий кредит з ПДВ проводки і приклади
198330

Навчальний тренажер для бухгалтера: перевірте себе

Хочете підвищити свої бухгалтерські навички та бути впевненими у своїй професійній майстерності? Перевірте себе за допомогою навчальних тестів для бухгалтерів. Незалежно від того, чи ви тільки починаєте свій шлях у бухгалтерії, чи вже маєте багаторічний досвід, наш тренажер допоможе вам освіжити знання та виявити свої слабкі місця. Спробуйте прямо зараз — і переконайтеся, що ви готові до будь-яких викликів
5610

ПДВ 2025: який розмір податку в Україні

Розбираємо все про ПДВ 2025 — ставки, платники, бюджетне відшкодування, податкові пільги, призупинення перебігу строків давності, звільнення від ПДВ товарів, необхідних на фронті
14008

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді