⚡️НОВА ПОДАТКОВА НАКЛАДНА ТА ПДВ-ДЕКЛАРАЦІЯ: ЧИ СТАЛАСЯ РЕВОЛЮЦІЯ⚡️
Мінфін затвердив:
- форму спрощеної податкової декларації з ПДВ;
- формууточнюючого розрахунку податкових зобов’язань з ПДВдо спрощеної податкової декларації у зв’язку з виправленням самостійно виявлених помилок;
- Порядок заповнення і подання спрощеної податкової звітності ПДВ.
Нові форми документів наберуть чинності з 01.01.2022.
Хто подає декларацію
Таку декларацію подаватиме особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, яка надає електронні послуги за підпунктом 14.1.565 Податкового кодексу України, місце постачання яких розташоване на митній території України.
Який звітний період
Звітний (податковий) період дорівнює одному календарному кварталу.
Декларацію подаватимуть протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного періоду, незалежно від того, чи постачав нерезидент протягом звітного періоду фізичним особам електронні послуги.
Якою мовою заповнювати
Декларацію та уточнюючий розрахунок до неї заповнюють державною або англійською мовою.
Усі показники у податковій звітності проставляють в іноземній валюті (євро або долар США), яку обрано при реєстрації та в якій сплачуватимуть податок, з відповідним округленням за загальновстановленими правилами.
Де брати форми звітності
Форми декларації та уточнюючого розрахунку розмістять на спеціальному портальному рішенні.
Хто визначає суму податкового зобов’язання
Особа-нерезидент, зареєстрована як платник ПДВ, самостійно обчислює суму податкового зобов’язання, яку зазначає у податковій звітності.
Самостійно визначене податкове зобов’язання вважають узгодженим з дня подання декларації і не може бути оскаржене платником в адміністративному або судовому порядку.
До закінчення граничного терміну подання декларації за той самий період можна подати звітну нову декларацію з виправленими показниками.