Для кого з 2022 року РРО стане обов’язковим і як будуть карати тих, хто його не встановить
Обов’язок використовувати РРО з 2022 року стосуватиметься тих ФОПів, які не перебувають на 1 групі спрощеної системи оподаткування і при цьому здійснюють операції, що належать до розрахункових.
Якщо у ФОПа бізнес B2B, він працює переважно з такими ж ФОПами і юрособами, має угоди, проводить розрахунки через банк, то з імовірністю 99% у нього не буде операцій, що підлягають застосуванню реєстратора.
Якщо ж ФОП здійснює переважно операції з роздрібної торгівлі, тобто B2C, то, скоріше за все, йому РРО знадобиться. Хоча є перелік винятків з операцій, які є розрахунковими, але їх можна не проводити через РРО.
Євген Олейніков наголосив, що відповідальність застосовують саме за непроведення операції через РРО. Тобто якщо у вас такої операції нема, РРО вам не потрібен.
Компаній, що займаються оптимізацією та влаштовують співробітників як ФОПів, обов’язкове використання РРО з 2022 року переважно не стосуватиметься. Оскільки значна частина 2 групи ― це ФОПи ― «наймані працівники». У них, як правило, йде оплати за послуги від їх роботодавця або, контрагента, на їх розрахункові рахунки як ФОПів.
Які санкції застосовуватиме податкова щодо тих, хто не встановить РРО з 2022 року
До кінця карантину діє мораторій на перевірки. А от після 1 січня 2022 року податківці застосовуватимуть контрольну функцію щодо підприємців, для яких застосування РРО обов’язкове.