Як діятиме податкова відносно тих, хто не встановить РРО з 2022 року

UA RU

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Економічна правда взяла інтерв’ю у керівника Податкової служби Євгена Олейнікова. Упродовж розмови головний податківець відповів на запитання стосовно обов'язкових касових апаратів для ФОПів з наступного року.

Як діятиме податкова відносно тих, хто не встановить РРО з 2022 року

✍ РРО для ФОП у 2022 році

Для кого з 2022 року РРО стане обов’язковим і як будуть карати тих, хто його не встановить

Обов’язок використовувати РРО з 2022 року стосуватиметься тих ФОПів, які не перебувають на 1 групі спрощеної системи оподаткування і при цьому здійснюють операції, що належать до розрахункових.

Якщо у ФОПа бізнес B2B, він працює переважно з такими ж ФОПами і юрособами, має угоди, проводить розрахунки через банк, то з імовірністю 99% у нього не буде операцій, що підлягають застосуванню реєстратора.

Якщо ж ФОП здійснює переважно операції з роздрібної торгівлі, тобто B2C, то, скоріше за все, йому РРО знадобиться. Хоча є перелік винятків з операцій, які є розрахунковими, але їх можна не проводити через РРО.

Євген Олейніков наголосив, що відповідальність застосовують саме за непроведення операції через РРО. Тобто якщо у вас такої операції нема, РРО вам не потрібен.

Компаній, що займаються оптимізацією та влаштовують співробітників як ФОПів, обов’язкове використання РРО з 2022 року переважно не стосуватиметься. Оскільки значна частина 2 групи ― це ФОПи ― «наймані працівники». У них, як правило, йде оплати за послуги від їх роботодавця або, контрагента, на їх розрахункові рахунки як ФОПів.

Які санкції застосовуватиме податкова щодо тих, хто не встановить РРО з 2022 року

До кінця карантину діє мораторій на перевірки. А от після 1 січня 2022 року податківці застосовуватимуть контрольну функцію щодо підприємців, для яких застосування РРО обов’язкове.

За матеріалами Економічної правди


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Видатковий касовий ордер: заповнення&зразок

Видатковий касовий ордер — це обов’язковий документ, якщо підприємство має касу та видає готівку на господарські потреби чи передає її до банку. Коли заповнюєте форму, зважайте на все — від форми бланку до заповнення реквізитів. У консультації розповімо про заповнення видаткового касового ордера
93731

Z-звіт: як сформувати

Z-звіт — це обов’язковий денний звіт касового апарату — як звичайного, так і програмного. Друкувати його чи ні, як, де і скільки зберігати, як часто формувати Z-звіт, електронний Z-звіт, особливості Z-звітів програмних РРО, відповідальність за порушення — в огляді
85554

Порядок роботи додаткових кас на підприємстві

У консультації розглянемо, чи може підприємство мати кілька кас, чи потрібна касова книга відокремленому підрозділу, як встановлюється ліміт каси для відокремлених підрозділів, який порядок здавання готівки відокремленими підрозділами
9582

Програмний РРО (ПРРО): як працювати у 2025 році

Програмний реєстратор розрахункових операцій (ПРРО) — альтернатива старому доброму касовому апарату. Адже за допомогою програмних РРО розраховуватися з покупцями і зручніше, і дешевше. Все про ПРРО: кому і коли застосовувати, як зареєструвати та працювати
23305

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді