Загубили трудову книжку: порядок її поновлення та заповнення

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Алгоритм дій, якщо загубили трудову допоможе вам відновити її.

Загубили трудову книжку: порядок її поновлення та заповнення

⚡️ Електронні трудові книжки: врахуйте це прямо зараз

Особа, яка загубила трудову книжку зобов’язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення ― в інші строки, власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладку до неї з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки (розд. 5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мін’юсту, Мінсоцполітики та Мінпраці від 29.07.1993 № 58, далі ― Інструкція № 58).

Дублікат трудової книжки заповнюють за загальними правилами (пункт 5.2 Інструкції № 58).

Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то під час заповнення дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спершу вносять запис про загальний стаж роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами (пунктом 5.3 Інструкції №58).

Загальний стаж роботи записують сумарно, тобто зазначають загальну кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Якщо на момент звернення особи підприємство вже ліквідували, довідки, що підтверджують загальний стаж, можуть видавати правонаступники таких підприємств.

Після отримання довідки, необхідно подати заяву про видачу дублікату трудової книжки за останнім місцем працевлаштування і підтвердити свій попередній стаж роботи, а також обіймані посади цими ж довідками.

Якщо особі нікуди звернутися у зв’язку з ліквідацією підприємства, вона може звернутися по довідку до Трудового архіву, в якому зберігається вся документація підприємства, що ліквідувалось.

У випадку, коли документи в архіві не збереглися, трудовий стаж можна встановити за рішенням суду.

За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12036

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52419

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34021

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді