Загубили трудову книжку: порядок її поновлення та заповнення

Алгоритм дій, якщо загубили трудову допоможе вам відновити її.

Загубили трудову книжку: порядок її поновлення та заповнення

⚡️ Електронні трудові книжки: врахуйте це прямо зараз

Особа, яка загубила трудову книжку зобов’язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення ― в інші строки, власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладку до неї з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки (розд. 5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мін’юсту, Мінсоцполітики та Мінпраці від 29.07.1993 № 58, далі ― Інструкція № 58).

Дублікат трудової книжки заповнюють за загальними правилами (пункт 5.2 Інструкції № 58).

Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то під час заповнення дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спершу вносять запис про загальний стаж роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами (пунктом 5.3 Інструкції №58).

Загальний стаж роботи записують сумарно, тобто зазначають загальну кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Якщо на момент звернення особи підприємство вже ліквідували, довідки, що підтверджують загальний стаж, можуть видавати правонаступники таких підприємств.

Після отримання довідки, необхідно подати заяву про видачу дублікату трудової книжки за останнім місцем працевлаштування і підтвердити свій попередній стаж роботи, а також обіймані посади цими ж довідками.

Якщо особі нікуди звернутися у зв’язку з ліквідацією підприємства, вона може звернутися по довідку до Трудового архіву, в якому зберігається вся документація підприємства, що ліквідувалось.

У випадку, коли документи в архіві не збереглися, трудовий стаж можна встановити за рішенням суду.

За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Помилки у податковому звіті з ЄСВ та ПДФО, ВЗ: виправляємо з експертом

Хоча Податковий розрахунок з ПДФО, ВЗ та ЄСВ уже давно існує та об’єднаний, але питання щодо нього все ще залишаються. Серед таких — як виправити помилки у цьому податковому звіті. Про способи виправлення помилок у Податковому розрахунку та приклади — у консультації
240842

Акцизний податок 2025: товари, ставки, розрахунок

Про акциз, особливості його нарахування за основними групами підакцизних товарів (алкоголь, тютюнові вироби, паливо, легкові автомобілі), оновлення щодо підакцизних товарів, акциз у роздрібних торговців тютюновими виробами, втрату підакцизних товарів в умовах воєнного стану — у цьому огляді
103671

Оновлені довідники податкових пільг

Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
14072

Плата за землю 2025: ставки, пільги, розрахунок

Плата за землю стосується всіх, хто має зареєстровану на себе земельну ділянку чи орендує її у держави або місцевої громади. Звільнення від сплат цього податку чутливе до нюансів господарського використання землі. Про те, як нараховується земельний податок з фізосіб у 2025 році, у т.ч. й щодо тимчасово окупованих земель та територій бойових дій, — в огляді
113528

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді