Загубили трудову книжку: порядок її поновлення та заповнення

Алгоритм дій, якщо загубили трудову допоможе вам відновити її.

Загубили трудову книжку: порядок її поновлення та заповнення

⚡️ Електронні трудові книжки: врахуйте це прямо зараз

Особа, яка загубила трудову книжку зобов’язана негайно заявити про це власнику або уповноваженому ним органу за місцем останньої роботи. Не пізніше 15 днів після заяви, а у разі ускладнення ― в інші строки, власник або уповноважений ним орган видає працівнику іншу трудову книжку або вкладку до неї з написом «Дублікат» у правому верхньому кутку першої сторінки (розд. 5 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженою наказом Мін’юсту, Мінсоцполітики та Мінпраці від 29.07.1993 № 58, далі ― Інструкція № 58).

Дублікат трудової книжки заповнюють за загальними правилами (пункт 5.2 Інструкції № 58).

Якщо працівник до влаштування на це підприємство вже працював, то під час заповнення дубліката трудової книжки в розділ «Відомості про роботу» у графу 3 спершу вносять запис про загальний стаж роботи до влаштування на це підприємство, який підтверджується документами (пунктом 5.3 Інструкції №58).

Загальний стаж роботи записують сумарно, тобто зазначають загальну кількість років, місяців, днів роботи без уточнення, на якому підприємстві, в які періоди часу і на яких посадах працював у минулому власник трудової книжки.

Якщо на момент звернення особи підприємство вже ліквідували, довідки, що підтверджують загальний стаж, можуть видавати правонаступники таких підприємств.

Після отримання довідки, необхідно подати заяву про видачу дублікату трудової книжки за останнім місцем працевлаштування і підтвердити свій попередній стаж роботи, а також обіймані посади цими ж довідками.

Якщо особі нікуди звернутися у зв’язку з ліквідацією підприємства, вона може звернутися по довідку до Трудового архіву, в якому зберігається вся документація підприємства, що ліквідувалось.

У випадку, коли документи в архіві не збереглися, трудовий стаж можна встановити за рішенням суду.

За інформацією ГУ Держпраці у Запорізькій області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Норми тривалості робочого часу 2025

У статті знайдете календар робочого часу 2025 для 5-денки та 6-денки та іншу доречну інформацію для планування часу, наприклад, про облік робочого час в реаліях воєнного часу
4197

Зразкова добірка: Документи для призначення та виплати лікарняних і декретних

Зразки наказів, повідомлень і протоколу допоможуть задокументувати: призначення уповноважених із питань оплати непрацездатності, засідання уповноважених, виплату лікарняних і декретних, відмову у виплаті, комунікації з працівниками й ПФУ
95

Прожитковий мінімум 2025: розмір, таблиця

Прожитковий мінімум — це показник, який використовується у розрахунках різних соціальних виплат, наприклад пенсій, допомоги з безробіття, аліментів. Його використовують також і в оподаткуванні. Усе, що варто знати про прожитковий мінімум у 2025 році, — в огляді
1246

Держбюджет 2025

19 листопада ВРУ ухвалила Закон України «Про Державний бюджет на 2025 рік» (проєкт закону від 14.09.2024 № 12000). Це вже третій бюджет країни за час повномасштабного вторгнення рф із найбільшими видатками та дефіцитом бюджету за всю історію країни. Проте Уряд запевняє, що бюджет є збалансованим. На які показники він спирається та що очікує українців в умовах воєнного стану — в огляді
661

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді