Без коду товару в податковій накладній не обійтися, адже це її обов’язковий реквізит. Але як правильно його визначити, якщо постачаєте товари в наборі? Коли потрібно вказувати в ПН всі товари, що скомпонували у набір, а коли можна обмежитися одним рядком?

СКАЧАТИ ЗРАЗОК ⏩
 | ЧЕРНИШОВА Ганна, експерт Експертус Головбух |
Код УКТ ЗЕД — обов’язковий реквізит ПН (пп. «і» п. 201.1 ПКУ). Його зазначають на всіх етапах постачання товарів від виробника чи імпортера до кінцевого споживача:
- для підакцизних та імпортних товарів — десять знаків;
- решти товарів — щонайменше чотири знаки.
Зазначайте код УКТ ЗЕД товару у графі 3.1 табличної частини ПН. Якщо постачаєте товар, ввезений на митну територію України, у графі 3.2 ПН також поставте позначку «×».
Як класифікувати та за яким кодом зазначити в ПН набор чи комплект товарів із імпортних і вітчизняних товарів, що мають різні коди УКТ ЗЕД, — читайте далі.
- Як класифікують товари
- Коли товари вважають набором
- Як підтвердити правильність коду
Податкова оприлюднила оновлений довідник податкових пільг станом на 31.03.2025. Там знайдете перелік пільг із податку на прибуток, оподаткування неприбуткових установ й організацій, плати за землю, ПДВ, державного мита тощо
У статті — актуальний календар бухгалтера на квітень 2025 року
Де взяти витяг з реєстру платників ПДВ? У статті знайдете алгоритм отримання витягу з реєстру платників ПДВ, а також бланк запиту про отримання витягу з реєстру платників податку на додану вартість (Форма № 1-ЗВР)
Додайте цю статтю в корисне й тримайте напохваті. Вона підказуватиме, як виправити помилки у зведених ПН. Рекомендації експерта підкріпили прикладом і зразками
Реєстрація податкових накладних обов'язкова, адже без неї вони фактично недійсні. А ще ― загрожує штрафом несвоєчасна реєстрація податкових накладних. Однак в умовах воєнного стану правила дещо змінилися. В огляді експерт розбирає строки реєстрації податкових накладних, порядок реєстрації податкових накладних та граничний термін реєстрації податкових накладних