Як вивільняти працівників через мобілізацію

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що виконання заходів під час мобілізації в особливий період не відноситься до поняття «змін в організації праці»

Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що виконання заходів під час мобілізації в особливий період не відноситься до поняття «змін в організації праці» у розумінні пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю (КЗпП).

Цією нормою передбачено звільнення працівників за ініціативи роботодавця через зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацію, реорганізацію, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Про таке вивільнення працівників інформують за два місяці.

Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності

Тож при вивільненні через виконання заходів під час мобілізації в особливий період попереджати працівників не потрібно.

Нагадаємо, що наразі діє пряма норма, яка звільняє роботодавця від обов’язку попереджати про вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період. Проте з 01.01.2015 по 15.04.2015 вона не діяла.

Також фахівці Мінсоцполітики нагадали, що у разі мобілізації власника-фізособи трудові угоди з найманими працівниками можуть бути ним розірвані. Причому розрахуватись із працівниками він повинен після своєї демобілізації. Законодавство не зобов’язує такого власника попереджати про звільнення працівників за такої підстави.

Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Як застосовувати міжнародні договори

Подвійне оподаткування — типова проблема міжнародного бізнесу. Уникнути її можна через міжнародні договори про усунення подвійного оподаткування. Тема стає актуальною, якщо маєте справу з нерезидентами, виплачуєте їм доходи (дивіденди, роялті, проценти, дохід від надання послуг), ведете облік в їхніх представництвах чи дочірніх підприємствах, самі здійснюєте бізнес за кордоном. З якими країнами укладені міжнародні договори та як їх застосовувати ― дізнайтеся в цьому огляді
12035

Код УКТ ЗЕД: як знайти

Щоб отримати код УКТ ЗЕД онлайн, скористайтеся навігатором від системи «Експертус Головбух» — знайдіть свій код товару за УКТ ЗЕД
52417

Додаток ПП до Податкової декларації з податку на прибуток

У Додатку ПП «Інформація про суми податкових пільг» прибутківці розкривають інформацію про суми податкових пільг, якими скористалися. Пояснимо, як обчислити суму податкової пільги, як заповнити новий додаток та які штрафи загрожують за його неподання
34020

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді