Фахівці Мінсоцполітики повідомили, що виконання заходів під час мобілізації в особливий період не відноситься до поняття «змін в організації праці» у розумінні пункту 1 частини 1 статті 40 Кодексу законів про працю (КЗпП).
Цією нормою передбачено звільнення працівників за ініціативи роботодавця через зміни в організації виробництва і праці, в тому числі ліквідацію, реорганізацію, банкрутство або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників. Про таке вивільнення працівників інформують за два місяці.
Чи покарають за воєнного стану за неподання звітності
Тож при вивільненні через виконання заходів під час мобілізації в особливий період попереджати працівників не потрібно.
Нагадаємо, що наразі діє пряма норма, яка звільняє роботодавця від обов’язку попереджати про вивільнення працівників у зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці, пов’язаними з виконанням заходів під час мобілізації, на особливий період. Проте з 01.01.2015 по 15.04.2015 вона не діяла.
Також фахівці Мінсоцполітики нагадали, що у разі мобілізації власника-фізособи трудові угоди з найманими працівниками можуть бути ним розірвані. Причому розрахуватись із працівниками він повинен після своєї демобілізації. Законодавство не зобов’язує такого власника попереджати про звільнення працівників за такої підстави.
Повне або часткове копіювання матеріалу дозволено лише за умови посилання на портал «Головбух24»