⚡️ РРО-2022: як працювати без помилок і штрафів
Підприємство надає у лізинг транспортні засоби, а клієнти проводять оплату у безготівковій формі на банківські рахунки підприємства
Чи потрібен РРО у разі отримання платежів від клієнтів за контрактом, із застосуванням інтернет-еквайрингу через онлайн платіжні системи та/або банківські системи дистанційного обслуговування?
Якщо підприємство надає у лізинг автомобілі та здійснює розрахункові операції у розумінні Закону № 265, застосовує РРО/ПРРО.
Водночас РРО може не застосовувати при розрахунках виключно у безготівковій формі:
- шляхом переказу коштів із розрахункового рахунку на розрахунковий рахунок через установу банку;
- шляхом внесення коштів через касу банку (у тому числі онлайн-банкінг), з використанням реквізитів рахунку, зазначених відповідно до Національного стандарту України «Фінансові операції. Правила формування міжнародного номера банківського рахунку (IBAN) в Україні (IBAN Registry:2009, NEQ). ДСТУ-Н 7167:2010», затвердженого наказом Держспоживстандарту від 11.10.2010 № 454 (далі - стандарт IBAN);
- у разі проведення розрахунків у касі банку через платіжний термінал та/або ПТКС, який належить банку.
Таким чином у разі використання як способу оплати реквізити рахунку у стандарті IBAN, розрахунок за якими клієнти проводять виключно у відділенні банку або за допомогою інтернет-банкінгу, то підприємство не зобов’язане застосовувати РРО при обробці виписок про рух коштів на рахунках в банку.
Нардепи прийняли законопроєкт № 5600. Усі попередні влади теж ухвалювали податкові зміни «під ялинку» і порушували принцип стабільності. Остаточний текст закону ще не оприлюднили, але наслідки деяких змін уже можна оцінити.