Як підтвердити витрати на транспортні послуги

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

ТТН складає вантажовідправник для оформлення перевезень вантажів відповідно до укладеного договору перевезення. Її використовують для проведення остаточних розрахунків за надані послуги з перевезення вантажів.

Як підтвердити витрати на транспортні послуги

У водія юрособи або ФОПа, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, в наявності серед інших документів обов’язково має бути ТТН (п. 1 Переліку документів, необхідних для здійснення перевезення вантажу автомобільним транспортом у внутрішньому сполученні, затвердженого Постановою КМУ від 25.02.2009 № 207).

Відповідно до Правил перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Мінтрансу від 14.10.1997 № 363 (далі – Правила №363), ТТН – єдиний для всіх учасників транспортного процесу документ, призначений для:

  • обліку товарно-матеріальних цінностей на шляху їх переміщення;
  • розрахунків за перевезення вантажу та обліку виконаної роботи.

ТТН є одним із документів, який можна використовувати для:

  • списання товарно-матеріальних цінностей;
  • оприбуткування;
  • складського, оперативного та бухгалтерського обліку.

ТТН можна складати у паперовій та/або електронній формі та вона має містити обов’язкові реквізити, передбачені Правилами №363.

Витрати, пов’язані з реалізацією (збутом) продукції (товарів, робіт, послуг), зокрема, витрати на транспортування, перевалку і страхування готової продукції (товарів), транспортно-експедиційні та інші послуги, пов’язані з транспортуванням продукції (товарів) відповідно до умов договору (базису) поставки включають до витрат на збут (п. 19 НП(С)БО 16 «Витрати»).

За інформацією ГУ ДПС в Одеській області


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
43

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
44

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
54

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді