Мінфін: допомогу, яку виплачують в рамках Програми «єПідтримка», не оподатковують ПДФО та військовим збором

Оскільки допомогу виплачують в рамках бюджетної програми «єПідтримка» за рахунок коштів держбюджету на відповідний рік, суму такої допомоги не включають до загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків, тобто не оподатковують ПДФО та військовим збором (пп. 165.1.1, пп 1.7 п. 16-1 підр. 10 розділу ХХ ПК).

Мінфін: допомогу, яку виплачують в рамках Програми «єПідтримка», не оподатковують ПДФО та військовим збором

⚡ ЗВІТНІСТЬ З ПДФО ТА ЄСВ: ПРИКЛАДИ, ЗРАЗКИ, ПОЯСНЕННЯ ⚡

До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включають, зокрема, суму державної та соціальної матдопомоги, державної допомоги, компенсацій (пп. 165.1.1 Податкового кодексу України; ПК).

Порядок надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», її розмір та вимоги до суб'єктів затверджує КМУ (п. 12 розд. «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2021 № 1082-Х; далі – Закон № 1082).

Видатки держбюджету на бюджетну програму «Надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» передбачає додаток № 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України на 2021 рік» до Закону № 1082.

Механізм використання допомоги встановлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», затверджений Постановою КМУ від 09.12.2021 № 1272 (далі – Порядок).

Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки (п. 2 Порядку).

Для виплати допомоги:

  • Мінекономіки відкриває в Казначействі небюджетний рахунок групи 35 (п. 4 Порядку);
  • Казначейство забезпечує відкриття асигнувань загального фонду держбюджету та на підставі платіжного доручення Мінекономіки перераховує з реєстраційного рахунка загального фонду держбюджету Мінекономіки суму, на яку відкрите асигнування, на небюджетний рахунок Мінекономіки (п. 5 Порядку).

Допомогу спрямовують фізособам - громадянам України віком від 18 років, які мають:

  • реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  • сформований в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) зелений сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 (п. 2 Порядку).

За інформацією Мінфіну


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48971

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24020

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82135

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді