⚡ ЗВІТНІСТЬ З ПДФО ТА ЄСВ: ПРИКЛАДИ, ЗРАЗКИ, ПОЯСНЕННЯ ⚡
До загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податків не включають, зокрема, суму державної та соціальної матдопомоги, державної допомоги, компенсацій (пп. 165.1.1 Податкового кодексу України; ПК).
Порядок надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», її розмір та вимоги до суб'єктів затверджує КМУ (п. 12 розд. «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» від 15.12.2021 № 1082-Х; далі – Закон № 1082).
Видатки держбюджету на бюджетну програму «Надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» передбачає додаток № 3 «Розподіл видатків Державного бюджету України на 2021 рік» до Закону № 1082.
Механізм використання допомоги встановлює Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка», затверджений Постановою КМУ від 09.12.2021 № 1272 (далі – Порядок).
Головним розпорядником бюджетних коштів та відповідальним виконавцем бюджетної програми є Мінекономіки (п. 2 Порядку).
Для виплати допомоги:
- Мінекономіки відкриває в Казначействі небюджетний рахунок групи 35 (п. 4 Порядку);
- Казначейство забезпечує відкриття асигнувань загального фонду держбюджету та на підставі платіжного доручення Мінекономіки перераховує з реєстраційного рахунка загального фонду держбюджету Мінекономіки суму, на яку відкрите асигнування, на небюджетний рахунок Мінекономіки (п. 5 Порядку).
Допомогу спрямовують фізособам - громадянам України віком від 18 років, які мають:
- реєстраційний номер облікової картки платника податків;
- сформований в мобільному додатку Порталу Дія (Дія) зелений сертифікат, що підтверджує отримання повного курсу вакцинації від COVID-19 (п. 2 Порядку).
Якщо ваше підприємство потрапило до переліку МОЗ, маєте відсторонити від роботи невакцинованих працівників. Штраф за порушення цієї вимоги — до 170 000 грн.