Чи можна змінити умови оплати праці якщо зменшуються обсяги виробництва під час карантину

Можна, однак, роботодавець повинен дотриматися правил, встановлених у КЗпП.

Чи можна змінити умови оплати праці якщо зменшуються обсяги виробництва під час карантину

⚡️ Як застосувати на практиці нові вимоги розрахунку середньої зарплати

Коли роботодавець укладає трудовий договір з працівником, він доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, які передбачає законодавство.

Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

У зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці якщо працівник продовжує роботу за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Отже, змінити умови оплати праці можна за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, про яку потрібно повідомляти працівників не пізніше ніж за два місяці. За таких умов працівник має право припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП. Роботодавець в такій ситуації має виплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погодиться продовжувати роботу з новими умовами оплати праці.

За інформацією Держпраці


безплатний вебінар для бухгалтера

Статті за темою

Усі статті за темою

Календар бухгалтера 2024: жовтень

Актуальна осіння інформація для бухгалтера — виробничий календар на жовтень 2024 року та податковий календар на жовтень 2024 року. Розрахувати зарплату, відпускні та лікарняні, скласти табель робочого часу, вчасно подати фінансову, податкову та статистичну звітність і сплатити податки — у поміч календар для бухгалтера на жовтень 2024 року
19788

Страховий стаж для виходу на пенсію

У статті експерт розкаже все про страховий стаж для виходу на пенсію. Зручні таблиці допоможуть, коли постали перед потребою, як визначити страховий стаж для пенсії
113626

Резерв премій за підсумками року: створюємо та коригуємо

Підприємство нараховує резерв на виплату винагороди за підсумками року. У вересні керівництво помітило, що планові показники не виконало, тому вирішило не виплачувати працівникам премію за результатами поточного року. Чи можна відкоригувати резерв посеред року? Якщо так, то як це задокументувати?
7483

Індекс інфляції на 2024 рік

У статті знайдете актуальний індекс інфляції та індекс споживчих цін 2024 у таблицях
196598

Наказ про преміювання працівників

Один із методів заохочення працівників до роботи — преміювання. У статті розповімо, як документально оформити — скласти наказ. Також для вас — наказ про преміювання працівників зразок
77928

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді