Чи можна змінити умови оплати праці якщо зменшуються обсяги виробництва під час карантину

Блок під заголовком новини 1 Підписуйтесь на Telegram-канал Головбух. Новини! Тут про зміни без спаму

Можна, однак, роботодавець повинен дотриматися правил, встановлених у КЗпП.

Чи можна змінити умови оплати праці якщо зменшуються обсяги виробництва під час карантину

⚡️ Як застосувати на практиці нові вимоги розрахунку середньої зарплати

Коли роботодавець укладає трудовий договір з працівником, він доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, які передбачає законодавство.

Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

У зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці якщо працівник продовжує роботу за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Отже, змінити умови оплати праці можна за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, про яку потрібно повідомляти працівників не пізніше ніж за два місяці. За таких умов працівник має право припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП. Роботодавець в такій ситуації має виплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погодиться продовжувати роботу з новими умовами оплати праці.

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Новий порядок атестації працівників охорони здоров’я: головні акценти

Нові правила атестації працівників охорони здоров’я змінюють підходи до стажу, категорій і відповідальності. Розповідаємо, як саме оновилася процедура, хто за що відповідатиме, як обчислювати стаж і що тепер буде з кваліфікаційними категоріями
37

10 ситуацій із ТТН, про які варто знати бухгалтеру

До ТТН прискіпливо ставляться як податківці, так і представники Укртрансбезпеки. Аби убезпечити вас від помилок, тримайте відповіді на запитання, з якими читачі зверталися до редакції
39

Зміни в Законі про бухоблік: акценти для ЗОЗ

Уряд підготував нову редакцію для Закону про бухоблік. Зміни стосуються переважно звітування, деякі — вимог до посад головбухів. Поінформуємо про головні новації з акцентом на ті, що актуальні для ЗОЗ
48

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді