Чи можна змінити умови оплати праці якщо зменшуються обсяги виробництва під час карантину

Можна, однак, роботодавець повинен дотриматися правил, встановлених у КЗпП.

Чи можна змінити умови оплати праці якщо зменшуються обсяги виробництва під час карантину

⚡️ Як застосувати на практиці нові вимоги розрахунку середньої зарплати

Коли роботодавець укладає трудовий договір з працівником, він доводить до його відома умови оплати праці, розміри, порядок і строки виплати зарплати, підстави, згідно з якими можуть провадитися відрахування у випадках, які передбачає законодавство.

Про нові або зміну діючих умов оплати праці в бік погіршення роботодавець повинен повідомити працівника не пізніше як за два місяці до їх запровадження або зміни.

У зв’язку зі змінами в організації виробництва і праці допускається зміна істотних умов праці якщо працівник продовжує роботу за тією ж спеціальністю, кваліфікацією чи посадою. Про зміну істотних умов праці – систем та розмірів оплати праці, пільг, режиму роботи, встановлення або скасування неповного робочого часу, суміщення професій, зміну розрядів і найменування посад та інших – працівник повинен бути повідомлений не пізніше ніж за два місяці.

Отже, змінити умови оплати праці можна за умови змін в організації виробництва і праці та за погодженням із виборним органом первинної профспілкової організації, що представляє інтереси більшості працівників, а у разі його відсутності – з іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом.

Також необхідно враховувати, що зміна систем та розмірів оплати праці є зміною істотних умов праці, про яку потрібно повідомляти працівників не пізніше ніж за два місяці. За таких умов працівник має право припинити трудові відносини на підставі пункту 6 статті 36 КЗпП. Роботодавець в такій ситуації має виплатити працівнику вихідну допомогу у розмірі не менше середнього місячного заробітку, якщо він не погодиться продовжувати роботу з новими умовами оплати праці.

За інформацією Держпраці


Статичний блок для новин

Статті за темою

Усі статті за темою

Витрати майбутніх періодів: що врахувати при складанні фінансової звітності

Витрати майбутніх періодів не часто можна побачити у бухгалтерському балансі. Однак для них відведено аж цілий рядок. Що таке витрати майбутніх періодів та чи можна обійтися без них? Чим витрати майбутніх періодів відрізняються від авансу за послуги? Чи є витрати майбутніх періодів у фінансовій звітності за МСФЗ? Відповідні на ці питання — знайдете у консультації
48969

Соціальні відпустки у 2025 році

В огляді мова піде про соціальні відпустки. У фокусі ― соціальні відпустки на дітей, тривалість таких відпусток, соціальні відпустки під час воєнного стану, додаткові соціальні відпустки
24018

Ліцензія на алкоголь 2025: вартість, документи, відповідальність

Кому потрібні ліцензії на оптову та роздрібну торгівлю алкоголем, скільки за них треба платити та які документи зібрати за оновленими правилами 2025 року, бланки заяв та порядки їхнього заповнення, бухгалтерський облік таких ліцензій — у статті
82133

Гарячі запитання

Усі питання і відповіді