Отримати «Пакунок малюка» можуть не тільки біологічні батьки новонародженої дитини, а й усиновлювачі, опікуни, прийомні батьки, батьки-вихователі, патронатні вихователі. Це можна зробити прямо в пологовому будинку після народження дитини. Якщо в цей момент там немає бебі-бокса, упродовж 30 календарних днів із дня народження дитини можна подати заяву до органів соціального захисту населення чи Центру надання адміністративних послуг (ЦНАП) за місцем проживання.
Якщо дитина була народжена не в пологовому будинку, потрібно подати заяву про надання «Пакунка малюка», свідоцтво про народження дитини, а також документ, що підтверджує факт народження дитини.
Цей документ видає заклад охорони здоров’я, який проводив огляд матері та дитини, aбo медична консультативна комісія, якщо медичний заклад не здійснював огляд матері та дитини.
Якщо дитина народжена не в Україні, потрібно подати заяву, копію свідоцтва про народження дитини (а в разі його відсутності — копію документа про народження дитини, що видав компетентний орган країни перебування, з перекладом на українську мову). Правильність перекладу або справжність підпису перекладача засвідчують нотаріально.
Відповідь та «Пакунок малюка» або ж вмотивовану відмову отримаєте упродовж 21 календарного дня.
Зауважте, отримання цього виду допомоги не обмежує право сім'ї на інші види соціальної підтримки, які передбачає вітчизняне законодавство.
За інформацією Мінсоцполітики, Єдиний вебпортал органів виконавчої влади України