Первинка. Податки. Зарплата. Перевірки СПРОБУВАТИ БЕЗПЛАТНО ⚡️
Постанова ВС від 17.11.2021 № 420/1543/19
Верховний Суд (ВС) розглянув справу у якій:
- у наказі про проведення інспекційного відвідування від 04.02.2019 № 157 предметом позапланового заходу є інспекційне відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин;
- у направленні від 04.02.2019 № 15/01-29-428 вказали, що предметом інспекційного відвідування є додержання позивачем законодавства про працю згідно розділів 1, 2, 3, 4, 6, 8 частини І Акту інспекційного відвідування юридичної особи, яка використовує найману працю, затвердженого наказом Мінсоцполітики від 18.08.2017 № 1338, які передбачають перевірку дотримання юридичною особою вимог трудового законодавства: 1. Загальні положення; 2. Колективний договір (при наявності); 3. Трудовий договір (що включає в себе його укладання та розірвання); 4. Робочий час; 6. Оплата праці; 8. Трудова дисципліна.
ВС вказав, що предмет позапланового заходу як додержання законодавства про працю є загальним, який включає в себе, серед іншого виявлення порушень щодо фактичного допуску працівника до роботи без оформлення трудового договору (контракту).
Також наказ про проведення позапланової перевірки прийнято на підставі підпункту 3 пункту 5 Порядку № 295, в якому наказано головному держінспектору відділу з питань оплати праці ГУ Держпраці в Одеській області здійснити позаплановий захід державного контролю за додержанням законодавства про працю у формі інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлення трудових відносин.
Отже, висновки судів попередніх інстанцій про правомірність недопуску позивачем посадових осіб ГУ Держпраці в Одеській області є необґрунтованими.
Допоможемо гідно та з найменшими втратами витримати трудові перевірки. Розповімо яких ляпів уникати в оформленні та оплаті праці працівників, а також про інші помилки на яких ловлять інспектори та через суд стягують штрафи. Не повторюйте помилок, яких припустилися Ваші колеги!